Avatar uživatele
Danča84

Mám nárok na náhradu ušlé mzdy,nákladů na léčbu atd,když kvůli pochybení lékaře budu muset jít znovu na stejnou operaci?

Od 12 let mě pobolívá v podbřišku (bohužel jsem s tím tenkrát nikde nebyla, tak o tom nemám žádné lékařské záznamy). Bolesti se stupňovaly v intimních chvílích, což mě donutilo svěřit se gynekoložce. Ta mě po ultrazvukovém vyšetření s nejednoznačným výsledkem poslala loni na jaře na laparoskopickou revizi pánevních orgánů. Při té příležitosti jsem si chtěla nechat odstranit i apendix (lidově nesprávně slepé střevo) a to i kdyby byl zcela bez patologického nálezu, což jsem měla i v dokumentaci. Operující lékař se mě na to ptal i na sále, když jsem již měla v sobě „oblbovačku“. Chcete opravdu odstranit apendix?-ano-i kdyby byl zdravý?-ano-ale někdy bývá špatně přístupný…(ač jsem z anatomie měla dobré známky, v té chvíli jsem si představila jakousi záhadnou „kost břišní“, s vrostlým chudákem apendixem)-kdyby byl špatně přístupný, tak ho nechte. Být plně při vědomí a mít dostatek času, určitě bych se zeptala, co znamená „špatně přístupný apendix“, i na rizika. O tom jak jsem byla při smyslech svědčí i fakt, že jsem sestřičce co mi napichovala kanylu tvrdila, že mě bude operovat Ali Amiri ze superstar.
Bolesti bohužel po operaci nezmizely. Nyní jsem našla v časopise článek o endometrioze, tak jsem se lékařky zeptala, zda mi dělali vyšetření i na toto. Hledala v záznamech o operaci, bylo tam jen „břišní dutina bez známek zánětu (tenkrát měli zjistit, hlavně jestli bolesti nemají původ v zánětu apendixu), apendix ponechán z důvodu úplného zdraví“ nebo tak nějak. Prý tam nebyl záznam ani o potvrzení/vy­vrácení endometriozy, ani o vyšetření průchodnosti vejcovodů kontrastní látkou – což by vzhledem k žádosti „o laparoskopickou revizi pánevních orgánů“ asi vyšetřovat měli. Nyní lékařka uvažuje o tom, že mě pošle na operaci znovu. Mohu žádat lékaře, který mě tenkrát operoval, o náhradu ušlé mzdy když budu muset kolik týdnů marodit, o zaplacení regulačních poplatků (tenkrát jsem je uhradila pomocí tzv. daru od Jihočeského kraje, nyní bych je musela platit ze své kapsy), o náhradu výdajů na léčbu neplodnosti (léky, rehabilitace, dojíždění k psycholožce do jiného okresu)… Co všechno bych na to potřebovala za doklady a záznamy, co všechno mohu požadovat, jak mám postupovat a jaká je pravděpodobnost mého úspěchu v tomto sporu? Děkuji

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4598 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Alesh

Tohle je samozřejmě jen závislé jen na výsledku případného soudního sporu. Nepochybně to chce, obrátit se na právníka. Tady na serveru by se jednalo jen o spekulace laiků s nízkou vypovídající hodnotou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Nárok máte, pokud tak rozhodne soud. Takže prvním krokem musí být trestní oznámení.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek