Mám po mateřské dovolené nárok na 3 roky starou tehdy nevybranou dovolenou?

Pracovala jsem u zaměstnavatele a měla jsem dovolenou, kterou jsem si nestihla vybrat do nástupu na mateřskou dovolenou ( dejme tomu 8dní dovolené jsem nevybrala ), po narození dcery jsem šla na 3 roky na mateřskou dovolenou a nyní, když se chci vrátit do práce po uplynutí 3let mateřské dovolené, mě zajímá, zda ihned po nastoupení do práce mám nárok na to, abych si vybrala těch 8dní staré dovolené, kterou jsem měla před nástupem na mateřskou dovolenou? děkuji za odpověďi.

Nejlepší odpověď
hanny 2

No tak to asi těžko,zkuste se zeptat zaměstnavatele,ten se vám určitě vysměje!Dovolená se dnes nepřevádí ani z roku na rok,natož za 3 roky!

Další odpovědi
jmhad

Tam je to trochu složité.Kdyby to bylo do dvou let,tak ano.Ale další ustanovení zákoníku práce říká,že i mateřská dovolená je výkonem práce a z toho by logicky vyplýval nárok na dovolenou i za mateřskou.Je to složité a já bych doporučil podle velikosti firmy a vlastních zkušenostech – zajít na účtárnu či personální oddělení a nebo rovnou na svůj odborový svaz nebo na Českomoravskou konfederaci odborových svazů v sídle okresu,kde by měl být právník zdarma a nebo dotaz položit na jejich stránkách http://www.cmkos­.cz/