Avatar uživatele
Registrovaný

Mám nárok na náhradu ušlého výdělku po dobu pracovní neschopnosti?

Stal se mi pracovní úraz a po cca 3 měsících rehabilitační lékařka uznala že je vše v mezích normy. Byl jsem uschopněn a po cca měsíci jsem zašel na kontrolu k odbornému lékaři... Jedná se mi: Pokud jsem přerušil marodění a po cca měsíci mi odborný lékař konstatoval že se zranění nezaléčilo a odeslal mne na operaci. Mám stále nárok na náhradu ušlého výdělku i pokud jsem byl měsíc uznán pracovně schopným?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Pokročilý

Ano máte. Upravuje to znění § 370 zákoníku práce:
(2) Náhrada za ztrátu na výdělku podle odstavce 1 přísluší zaměstnanci i při jeho další pracovní neschopnosti z důvodu téhož pracovního úrazu nebo nemoci z povolání.

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.