Jerremi6373

Co mohou být zvuky vydávané při řazení? (Ford Mondeo mk3 2.0 TDCI 96kw)

Mám ford mondeo mk3 2.0 TDCI 96kw a když ze čtyřky na trojku podřadím a chci zpomalit motorem(nesaham na brzdu ani plyn)
Ozve se divné zahučení… Jakoby rezonoval kotouč od brzdy … Nevím jak to jinak popsat… Prosim o radu čím to může být? Dekuji

Odpovědi
gecco

To se spíše ozve spojka a nebo, ještě pravděpodobněji, setrvačník (je tam ´dvouhmota´) – zkus při takovém podřazení pouštět spojku velmi pomalu…
😉
Kolik to má najeto a v, cca, jakých podmínkách?

Jerremi6373

155tisic:) koupil jsem to kdyz to melo 120k od znamyho… Mel to jako druhy auto a jezdila s tim žena s detma po meste:D

gecco

No – při tomhle nájezdu (a „žena s dětma“) to může být i spojka, i dvouhmota (i když bych se asi přiklonil ke spojce)…
😉
Přesně by ti to měl být schopen říct mechanik v servisu.