Avatar uživatele
Silvie

Mám dvě brigády a nevím jak je to s úřadem práce…

Dobrý den. Teď v červnu mi končí status studenta. Koncem června se jdu zaregistrovat na úřad práce. Mám jednu brigádu, kterou vykonávám za základě Dohody o provedení práce. Na úřadě budu vykazovat 4000,ale zbytek mi šéfová bude dávat na ruku. Teď mám možnost vzít druhou brigádu ( mít zároveň dvě)také na základně Dohody o provedení práce, proto se chci zeptat jak to bude s Úřadem práce, když jednu brigádu už budu vykazovat…to tu druhou nesmím mít? Protože tak bych vykazovala 8000 a to nejde. Asi se ptám hloupě,ale i tak děkuji za odpovědi.:)
Doplňuji:
No to já bych velice ráda, hned jak se něco naskytne, tak vezmu,ale zatím jsem nic nenašla.Takže chci brát alespoň brigády.

Zajímavá 0 před 3976 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Dochy

A co takhle (když máš tolik možností pravidelného výdělku) jít se ofic. zapojit do pracovního procesu??? Bylo by to nejjednodušší.

Samořejmě se můžete snažit to takhle o(víteco) ale stojí to za ty nervy? a když to praskne, bude průšvih.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Pepa88

Riskni to na černo, nebo (což by bylo ideální), udělej si Živnostenský list a obě práce vykazuj…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Silvie, zbytek na ruku, tedy ty v důchodu nebudeš mít moc peněz.

před 3976 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

@Pepa88 jak na černo, co je to za radu? Když někdo Sylvii zaplatí za práci, podepisuje se smlouva, příjmový papír. Kontrola z magistrátu po tom může jít a půjde. Takže smlouva o provedení díla není brigáda, fuška, musí si zaplatit zdrav soc a vykázat jako zdroj příjmu na zdanění.
/Kdo pracuje, bude potrestán za to že pracuje placením. Kdo nepracuje, bude potrestán za to že nepracuje placením. Jasný zákon.

před 3976 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek