Bambi Epi

Ubytovali by nás v hotelu, když mi ještě nebylo 18 let (příteli však ano)?

Chtěla bych svému příteli věnovat ubytování v hotelu (jela bych s ním). Problém je, že mi ještě nebylo 18 let (mému příteli však ano). Má otázka tedy zní, zda by nás v hotelu ubytovali.

Nejlepší odpověď
Disraeli

Nezletilí se v hotelu ubytovat můžou, nevím, jak je to vyloženě s párem, ale pokud ti není pod 15, tak to asi nebude problém (s párem, kterému je nad 15 by myslím neměl být problém, že je jeden zletilý a druhý ne, to asi nevadí..).
Nejlepší bude zeptat se přímo v hotelu na recepci. Ale jim vlastně stačí jen nějaký doklad, peníze (to je hlavní) správný přístup – dobrou komunikaci, vstřícnost (jako i ze strany zákazníka) a bezproblémový pobyt. Hotelu o nic jiného ani nejde a zákon vyloženě nezakazuje, že by se nezletilí nemohli sami ubytovat v hotelu… jen je to z právního hlediska složitější, co se týká uzavírání smluv (může a nemusí, ale ubytování v hotelu nebude žádná věda a podle mě s tím nebudou problémy – když vy budete bezproblémoví).
Známý jel před lety na pár dní do Prahy a ubytoval se v hotelu, měl 17, vše si zařizoval sám a nebyl s tím žádný problém (ani mě to tehdy nenapadlo – až teď)… ale jinak jsem se touto problematikou moc nezabýval. Možná může záležet i na hotelu, správě, recepční… Podle mě by to však mělo být bezproblémové.

Hele, jako dítě samotné asi neubytují, ale mladistvého by měli v pohodě… V samotném odkazu níže je psáno, že je důležité, aby byl člověk rozumově vyspělý, když je nezletilý (protože do 18 není zcela svéprávný).

https://gastro­ahotel.cz/mohou-se-nezletili-ubytovat-hotelu/

Další odpovědi
quentos

Za určitých podmínek to možné je: https://gastro­ahotel.cz/mohou-se-nezletili-ubytovat-hotelu/

elkon

Jsi nezletilá, odpovědnost mají rodiče. Pokud bude hotel fungovat jak má, tak tě vyhodí.

Disraeli

Jinak pokud nezletilí (mladiství) mohou sami cestovat do zahraničí (často dokonce bez souhlasu rodičů – záleží na státě kam jedou) a to různými dopravními prostředky, včetně využití CK, tak ubytování v hotelu vedle toho vypadá jako drobnost.
Navíc, pokud by se vše omezovalo na zletilost, tak by člověk pod 18 nemohl nic… ani nakupovat, chodit do obchodu, restaurace, kavárny, jezdit autobusem… jakákoli platba a prostě nákup je z právního hlediska uzavření smlouvy mezi kupujícím a prodávajícím (a to přece „nesvéprávní“ podle některých nemůžou, jen s rodičem nebo jeho písemným souhlasem ověřeným u notáře 😂😂).

Disraeli

… a i v tom zahraničí se ti nezletilí (sami) ubytují. Tak s ubytováním nezletilého v tuzemsku fakt nebude problém.