mam dotaz na amnestii

chtel bych se zeptat jestli se na me bude stahovat amnestie a to na paragraf 251 odstavec 1 pismeno A.. dali mi to jako podilnictvi ke kradezi.a zakaz řízeni bez ridicskeho opravnení ktery mam na 4 roky???dekuji za odpoved

Nejlepší odpověď
standa

U toho „podílnictví“ je důležité zda se vztahuje k trestnému činu krádeže dle § 247/1.e) tzn. opakovaná drobná krádež.

Pokud by to tak bylo, tak trestný čin této krádeže bude zrušen a tudíž MUSÍ být zrušen i navazující trestný čin dle § 251/1 „podílnictví“.

A co se týká zákazu řízení, tak na ten se ´amnestie´ nevztahuje.