zjentek

Mají zvířata práva a povinnosti?

…a pokud ne, tak jak se(dle Darwina)mohla i bez nich vyvinout tak dalece, tedy až v člověka? Já to nechápu. Je možný, že bez práv a povinností bychom se už dávno vyvinuli v něco vyššího? V nějaký vyšší bytosti?

Nejlepší odpověď
dubraro

Přinejmenším smečková zvířata mají přesně stanovené svoje postavení a k němu příslušející práva a povinnosti.

Další odpovědi
anonym

Asi jen ty v Zoo? Nebo ne?

Medulka.013

Zvířata práva mají, ale měla by jich mít více – hlavně právo na svobodu a život. Povinnosti zvířata taky mají, protože to tak lidé chtějí, ale neměla by mít žádné.

Drap

Ne, neni to možné. Práva ani povinnosti nijak podstatně neovlivňují vývoj jednotlivých druhů.

L. da Vinci

Když už byla domestikovaná, mají svá práva i povinnosti.

pepíka

Ano každý má povinnosti a práva. Třeba my lidé máme mít nějakou práci atd… A právo mít svobodu atd… A u jiných zvířat? Ti sice mají taky právo a povinnosti ale trošku jiné. Třeba zebra ta musí najít si potravu atd… A má právo žít nebo mít svobodu atd…