Pokročilý

mají se mečíky-gladioly uřezávat když kvetou na zahrádce?nebo se můžou na záhonu nechat do odkvetení!

má to prý nějaký vliv na barevnost v příštím roce!je to pravda?
Doplňuji:
měla jsem hodně barevných mečíků a ted mám většinou žluté!čím to?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Když necháte květenství na rostlině, tak se poněkud vyčerpá, ale to neznamená, že vám příští rok nepokvete. Takže buď vám bude květenství dělat radost ve váze nebo na zahrádce. Je to jedno. O změně barevnosti nevím, nezdá se mi to.

Další odpovědi:

Zlatý

U všech hlíznatých a cibulovitých trvalek, pokud nechceme semeno, po odkvetení je lepší květy odříznou aby rostlina vkládala energii do hlíz, cibulí apod.
Se změnou barvy květů je to trochu zašmodrchané. V genech je uložena určitá genetická informace a tím je dána i jejich barevnost. Takže pokud dojde ke změně barevnosti květů u té samé hlízy, cibule co jsme na jaře (či podzim) zasadili, může být rostlina poškozena nějakou nemocí.

Zlatý

zde jsem něco našla-začtěte se -snad tam najdete rozřešení/nepročetla jsem to všechno /je to od zkušeného pěstitele mečíků

http://www.bartatasov.estranky .cz/…

Pokročilý

Faktem je,že za nějaký čas se jak gladioly tak tulipány vrátily k základním barvám...po 3-4 letech šly gladioly do oranžova a tulipány do žluta...nevím proč....=)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Bydlení a zahrada

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Bydlení a zahrada

Zlatý Drap 924
Zlatý mosoj 860
Zlatý hanulka11 500
Zlatý gecco 416
Stříbrný cukrar 295
Stříbrný elektrikář 247
Zlatý venkovan 237
Stříbrný honza19hk 235
Zlatý Hlada 233
Zlatý marci1 223

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.