Adam2

Mají právo na dávky kvůli velkému počtu dětí v České Republice pouze romové?

Nejlepší odpověď
Drap

Ne. Zákon dává stejná práva i povinnosti všem občanům stejně. Výklad zákona však nemusí být vždy u všech úředníků stejný.

Další odpovědi
kapka

Když už se o tom bavíme, které dávky máte přesně na mysli? Máte vůbec přehled o dávkách SSP a HN? Které to jsou, jakým způsobem se o ně žádá, které jsou a které nejsou závislé na příjmu občana, na čem všem závisí vyplacení takové dávky? Jakým způsobem se prověřuje a eviduje etnická příslušnost občana? Prozradím vám tajemství- žádným. Mám alergii už na tyhle hoaxy. :(

anonym

Otázka je dost nešťastně položená. Práva mají všichni obyvatelé republiky stejná. Jenom někteří obyvatelé se snaží svých práv a dávkový systém zneužívat. Bohužel, nejsou to pouze Rómové. Rozhodně nelze v tomto směru zevšeobecňovat.

arygnoc

nie.

ostatné kecy okolo toho sú zbytočné.

Nuk nuk

Právo na dávky na děti (nejde o počet) má každý, kdo je má v péči a ocitne se v hmotné nouzi. Jenže na našich úřadech to funguje tak, že musíte přesně vědět, na co a proč máte nárok a musíte si o to umět říci. Romové tuhle dovednost většinou ovládají. Češi jsou v tomhle trochu větší zbabělci, uřednice řekne, že něco nejde a Čech narozdíl od Roma odejde a jen nadává. Ale znám i pár Čechů, kteří to umí.