Bronzový

Mají piloti vrtulníků padáky? Já myslím že nemají a nevím z jakého důvodu.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Jestli nedošlo k nějakým změnám,tak nemají.S vrtulníkem se dá "přistát",i když motor nefunguje.Listy rororu se dají přestavit tak,že umožní nouzové přistání.Samozřejmě to není stoprocentní způsob,ale je to možnost.
Doplňuji:
Jenom dodám,že piloti tato nouzová přistání nacvičovali.A tak jako nemají padáky piloti dopravních letadel,nemněli je ani piloti vrtulníků na letišti,kde jsem sloužil,protože i oni přepravují další pasažéry.Létali jsme z Bechyně do Pardubic.

Další odpovědi:

Maji je a znam i nekolik pilotu - mam kamarady voj. piloty . Nejak na nich sedi. Videla jsem to. Uz jsem i vrtulnikem letela - Mig 24 , ale me padak nedali. :-) -iv-
Doplňuji:
Radsi jeste dopisuji , ze to bylo v roce 1988 , tak snad se v ramci setreni nic nezmnenilo ! Poradavali se drive letecke dny v Plzni na borech. :-)

Vrtulníkem lze někdy přistát t.zv. autorotací, více na:

Zdroj: http://www.vrtulnik.cz/teorie/ pilotaz.htm

Zlatý

Mňo, taky se mi to moc nezdá, nic proti -iv- :o) Už jen proto, že vyskakovat z padajícího vrtulníku by bylo dost o tlamičku, pilot by nejspíš dosáhl toho, že by potrhal sebe nebo padák o dotáčející se vrtuli :o/ Nicméně nejlepší kamarád lítá s Mi-17, tak se ho optám, až ho uvidím. Už je na moje zákeřný lítací dotazy zvyklej :o))))

Diskuze k otázce

anonym

Dneska se tu s Tomem asi porveme. Uz mam jednu bitku domluvenou s Dedoupetrem. :-) Padak tam urcite byl - to vim ... a pak myslim , ten vrtulnik mel 2 motory ( mluvim o Mig 24 ) a kdyz jeden , ten hlavni vysadil , tak prepli na nahradni. Ale stalo se , a znam bohuzel vice mladych chlapu - tatu od rodin , kteri se takhle zabili. I primo v Plzni. Vrtulnik je tezkej .. nedoleti jen vrtuli. Piloti se nemuzou ale katapultovat. Padak maji , ze nejak mohli jen vyskocit. A i to se stavalo... mozna je to nekde na int. Ale mluvim o roku 1988 a jednom typu vrt. Ju ?? :-)

Zlatý

led

bitkárka -iv-
pravdu máte obaja. Vrtulník je naozaj ťažký ale skúste si pozrieť niečo o autorotácii. Ako píše Tom, pri páde sa vrtule prepnú do autorotácie, ktorá spomalí pád.
A že vám nedali padák? Veď vy by ste počas pádu hovorili silou reaktívneho motora proti zemi a váš pád by sa spomalil :-D (nič v zlom, aj ja rada rozprávam)

anonym

Jasny .. :-) Az ted jsem se vratila k diskuzi. :-)

Zajímavé otázky v kategorii Auta a doprava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Auta a doprava

Zlatý mosoj 626
Stříbrný cukrar 617
Zlatý Drap 573
Zlatý gecco 401
Stříbrný honza19hk 285
Zlatý venkovan 246
Bronzový kapitán 232
Zlatý Hlada 218
Zlatý hanulka11 200
Stříbrný brillant 199

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.