Avatar uživatele
Registrovaný

Mají orgány činné v trestním řízení pravomoc "zabavit" družici?

Tedy konkrétně :

Policie České republiky (ve spolupráci se státním zastupitelstvím a soudem) má zákonné právo "zabavit" "výnos" z trestné činnosti ..... obecně řečeno ...

1) příklad č. 1 - Pokud "pachatel(é)" "zisk" z trestné činnosti "investuje(í)" např. do "telekomunikační, meteorologické, Tv a jiné "vesmírné" družice a tato družice "je již v oběhu" tedy ve vesmíru a "zisk" takto "vytvořený" "spadá" do "příslušnosti" "justice v České republice" a tedy družice byla celá nebo z části "zaplacena" takovými "finančními prostředky" mají "orgány činné v trestním řízení" zákonné právo zabavit tuto "družici" a potom ji třeba "prodat" v "dražbě" ? (např. tento nelegální zisk byl vytvořen daňovými úniky a poškozen je tedy stát Česká republika)

2) příklad č. 2 - pokud "pachatel(é)" získají "zisk" obdobným způsobem jako v příklad č. 1 a "investují" tento zisk např. tím způsobem, že "založí, provozují výzkumný ústav" už předem s tím, že "jednoho dne se "na to příjde ", ale "pachatel(é) je připraven na tuto možnost a s "osobami" pracujícími v tomto "výzkumáku" má sepsané "smlouvy, dohody", že bude mít "už navždy" "provize" z jakéhokoli "výsledku" tohoto "výzkumáku" tedy např. z "patentů, objevů a pod." mají v tomto příkladu "orgány činné v trestním řízení" pravomoc tyto "provize" "navždy" "zabavovat"?

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

V takovém případě by se už nejednalo o výnos z trestných činů, ale o zabavení majetku a o tom musí rozhodnout soud.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.