prezdivkomat

Mají orgány činné v trestním řízení pravomoc „zabavit“ družici?

Tedy konkrétně :

Policie České republiky (ve spolupráci se státním zastupitelstvím a soudem) má zákonné právo „zabavit“ „výnos“ z trestné činnosti ..... obecně řečeno …

  1. příklad č. 1 – Pokud „pachatel(é)“ „zisk“ z trestné činnosti „investuje(í)“ např. do „telekomunikační, meteorologické, Tv a jiné "vesmírné“ družice a tato družice „je již v oběhu“ tedy ve vesmíru a „zisk“ takto „vytvořený“ „spadá“ do „příslušnosti“ „justice v České republice“ a tedy družice byla celá nebo z části „zaplacena“ takovými „finančními prostředky“ mají „orgány činné v trestním řízení“ zákonné právo zabavit tuto „družici“ a potom ji třeba „prodat“ v „dražbě“ ? (např. tento nelegální zisk byl vytvořen daňovými úniky a poškozen je tedy stát Česká republika)
  2. příklad č. 2 – pokud „pachatel(é)“ získají „zisk“ obdobným způsobem jako v příklad č. 1 a „investují“ tento zisk např. tím způsobem, že „založí, provozují výzkumný ústav“ už předem s tím, že „jednoho dne se "na to příjde ", ale "pachatel(é) je připraven na tuto možnost a s "osobami“ pracujícími v tomto „výzkumáku“ má sepsané „smlouvy, dohody“, že bude mít „už navždy“ „provize“ z jakéhokoli „výsledku“ tohoto „výzkumáku“ tedy např. z „patentů, objevů a pod.“ mají v tomto příkladu „orgány činné v trestním řízení“ pravomoc tyto „provize“ „navždy“ „zabavovat“?

Odpovědi
Drap

V takovém případě by se už nejednalo o výnos z trestných činů, ale o zabavení majetku a o tom musí rozhodnout soud.