Amie

Mají opravdu všichni právníci velké peníze?

Doktoři, právníci, piloti a politici – zaměstnání s všeobecně nejvyšším platem. Dostávají však všichni právníci hodně vysoké nebo to záleží na jejich úspěšnosti? A co ti, co teprve vyjdou a zaučují se? A jak se taková suma pohybuje u úspěšných, méně úspěšných a co vyjdou z vysoké školy?

Nejlepší odpověď
Mapel

U každého je to různé. Znám právníky, co si umí vydělat peníze. Prostě je dobrej a za své služby si řekne příslušný honorář. Znám i právníka co je zaměstnán a má běžný plat.

Další odpovědi
anonym

Amie, právníci jsou absolventi vysoké školy. Středoškoláka právníka jsem opravdu ještě nezažila, ale může to být takový ten „rychlokvaška“ zezplzně. Po absolvování studia nastupují bez titulů JUDr. (aby titul získali, musí složit rigorozní zkoušku) do zavedených právnických kanceláří a zde se vlastně teprve „učí“ profesionální právničinu. Zdatný praktikant má většinou šanci stát se spolupodílníkem na advokátní kanceláři a podobně. Také může být zaměstnán na notářství, soudě nebo prokuratuře. Firemních právníků již dnes asi moc nebude. Tuto činnost spíš budou dodavatelsky zajišťovat advokátní kanceláře.
Stačí si najít sazebník právnických úkonů a pochopíš, že žádný právník nebude třít bídu s nouzí.
Samozřejmě úspěšnost a délka praxe se na platu projevit musí u všech pracovních kategorií.
Všeobecně platí, že lékaři a právníci v soukromé praxi mají vyšší příjem. Na druhé straně je nutno ale pochopit, že také mají výdaje, které nemají zaměstnanci v nemocnicích, na soudech apod.

Drap

To se nedá takto určit, záleží kdo je zaměstná, nebo zda pracují soukromě, jak jsou pracovití a jak úspěšní. Ale na tom záleží u každého povolání.

tom004

Nemají. Kam se se svými „platy“ hrabou na lobisty,tuneláře a jiné podobně úspěšné zloděje. Většina z nich nepotřebuje žádné zaučování,natož VŠ vzdělání.

Lucijej

Co se týče čerstvých absoloventů – mám kamarádku – absoloventku magisterského oboru práv, čerství absoloventi práv pracují jako právní koncipienti pod vedením zaběhnutého právníka, po třech letech si může udělat zkoušku a pracovat samostaně, ale do té doby pobírá osm tisíc čistého. Takže začátky nic moc.