Mají i v jiných zemích na cigaretách upozornění, že kouření způsobuje rakovinu a tak podobně nebo je to jen v ČR?

Předpokládal bych, že když je to u nás, tak že to bude i ve zbytku EU, které jsme součástí.

Odpovědi
dubraro

Mají to i v jiných zemích a ve větším rozsahu než u nás. Třeba v Austrálii je to i s obrázkem a pokrývá většinu plochy krabičky.

McArthur

V České republice se podobná varování objevila docela pozdě. Jsou země, kde jsou na krabičkách docela ošklivé obrázky následků kouření a tyto obrázky pokrývají celý povrch krabičky. Jsou i země, kde na krabičce cigaret nesmí být uveden výrobce či jiná značka, tj. všechny cigarety od všech výrobců vypadají stejně.