Luciášek32

mají dvojčata stejné IQ? (jednovaječná)

nebo je jedno vždycky blbější? :D

Nejlepší odpověď
WeeBear

Můžou, i nemusí. Otázka je to k zamyšlení, ale o odpovědi by se dalo dlouze spekulovat.

K tomu určitě záleží na výchově. Pokud jedno dítě bude žít např. u matky, druhé u otce, tak půjdou jiným směrem, každý rodič je bude motivovat k něčemu jinému, když budou od sebe, budou mít rozdílné přátele, případně i zájmy, přestože budou jednovaječná. A to už se pak může na IQ projevit. Ale znovu podotýkám – také nemusí!

A z druhé strany – i kdyby spolu sdíleli jeden pokoj, chodili do stejné třídy, měli stejné koníčky, tak to také nemusí vést ke stejným výsledkům.

Další odpovědi
Drap

Nemusí mít.

KdoSiOdJinud

Nemají – iq je „hodnota“ co určuje inteligentnos­t/důvtipnost vůči ostatním. Ta se vyvíjí a tím pádem pokud nemají dvojčata absolutně stejné zážitky, informace, omyly, ale třeba i zranění, stresy a podobně. Tak nemůžou mít stejné IQ i kdyby při narození byl dán jistý předpoklad. :)

Mapel

IQ není dědičné a vyjadřuje vlastní osobnost. Nikdy není stejné, ale může se přibližovat. Není to však pravidlem.