Avatar uživatele
bolak

Mají cukrovkáři méně kazů?

Zubaři často argumentují, že kazivost není dědičná, a že zvýšená kazivost je daná prostě tím, že si lidi neuměj čistit zuby a jedí hodně sladkého, tak by mě zajímalo, jestli cukrovkáři mají nějak méně kazů oproti normální populaci, když nesměj cukr.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? lejdy.můn před 3114 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Emefej

Nemají jich méně, je tomu naopak. Diabetes zvyšuje riziko vzniku zubního kazu.

Zdroj: http://www.di­abetesaja.cz/in­formace-a-clanky/zubni-kaz-a-diabetik.html

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?Lamalam Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
lejdy.můn

Bolaku, to znovuotevření dentálního tématu nevěstí nic dobrýho… snad jsi zase nedostal náladu objednat se k zubaři? 🙂

před 3114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bolak

zubařskejch otázek mám v hlavě na rozdávání, tohle je ještě nic, například kdo to vymyslel že máme mezi zubama mezery? dyť je to úplnej nesmysl

má to bejt monolitický, bez mezer, a vrchní část odšroubovávací, aby se to dalo snadno vyměnit, kdyby se to zkazilo nebo zežloutlo, a kdyby byl ten bůh co k čemu, tak už to tahkle dávno funguje, hadi si taky svlíkaj kůži tak já nevím proč bysme si nemohli svlíkat zuby

před 3114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
lejdy.můn

A já myslím, že dobrotivý pánbíček to takhle vymyslel schválně, aby i zubařům dal šanci nějak se na tom trhu práce uplatnit. 😉
Monolitický uspořádání by bylo příliš jednoduchý na údržbu, takže by s velikou pravděpodobností ubylo kazů. A kdyby ubylo kazů a zuby by navíc byly takhle snadno vyměnitelný, jak by si ta dentistická nebožátka vydělávala na živobytí?? Nemůžeš bejt takhle sobeckej a vidět jenom svůj vlastní prospěch… :'-(

před 3113 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
da ny

To je odpověď za 100 bodů ;D
Bohužel nejsme jako žraloci, aby nám rostly 3. zuby ;)

před 3113 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek