Klára K.

Mají asiati šikmé oči, protože čtou shora dolů?

Asi je to stupidní otázka, ale může to spolu nějak souviset…?

Nejlepší odpověď
Lorrien

Ne, mají užší oči proto, že se stěhovali s lovnou zvěří na sever, kde více svítilo Slunce a odráželo se od sněhu(- proto jsou i tmavší) a museli přivírat oči, aby chránili rohovky před paprsky. (Jedna z teorií, dle mě správná.)

Další odpovědi
Drap

Proč by potom měli šikmé oči novorozenci, kteří ještě neumí číst ?

cochee

Asiaté nemají šikmé oči. Zdánlivá šikmost jejich očí je dána odlišným (od kavkazského typu) tvarem vnitřního koutku, který směřuje mírně dolů, ve spojení s kožní řasou zvanou epikantus. (ve zdroji též foto)

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/E­pikantus

Kotja

Ne. Mají je šikmé, protože přijdou domů a udělají „Ach jo, zase rejže“