Avatar uživatele
Registrovaný

Majetkové vypořádání

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,zda potřebuji k podání rozvodu i sepsat majetkové vyrovnání?Ve věci o péči nezletilé dcerky máme soudem rozhodnuto.O rozvodu jsme se také dohodli bez sporu.Co se týče majetku,byt jsme nevlastnili,šlo tedy pouze o vybavení bytu,který jsme si rozdělili půl na půl.Proto bych chtěla vědět zda musíme i toto sepsat a přidat k dalším dokumentům při rozvodu?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Pokud splňujete podmínky *) pro uplatnění ustanovení § 24a Zákona o rodině (viz zdroj níže), což znamená tzv. SMLUVENÝ ROZVOD..., tak soudu musíte předložit i dohodu o vypořádání majetku.

Pokud výše zmiňovaný § 24a uplatňován nebude, tak se ´rozvodový´ soud vypořádáním majetku nezabývá.

*) základní podmínky pro tzv. smluvený rozvod:
- manželství trvalo alespoň jeden rok
- manželé spolu nejméně šest měsíců nežijí
- k návrhu na rozvod se druhý manžel připojí
- manželé se dohodli o úpravě poměrů nezletilých dětí pro dobu po rozvodu (a tato dohoda musí být předem schválena soudem)
- manželé se dohodli na vypořádání:
-- majetku
-- společného bydlení
-- případných vyživovacích povinností

Zdroj: http://zakony.kurzy.cz/94-1963 -zakon-o-rodine/cast-1-hlava-5 /

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 601
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.