Týnka13

Má zubařka a pojišťovna.

Chtěla bych se zeptat,proč pojišťovna nehradí bílé plomby ? Moje zubařka ke které chodim,chce platit za bílou plombu 750 kč..Je to takhle u každého zubaře,má možnost si dávat ceny? podlě mně by to měla celé platit,aniž bych nemusela doplácet?

Nejlepší odpověď
Drap

Ceny mohou být u různých zubařů ruzné. Pojišťovna zkrátka platí jen některé úkony. S tím asi nezbývá než se smířit.

Další odpovědi
Reuef

Pojistovna zpravidla plati jen ty zakladni ukony…tzn. zaplati vam obycejnou plombu bila je nadstandard…

pusinka50

Já platila za bílou plombu také 750 Kč. Zubařka si ceny nevymýšlí, záleží, kolik je tvoje zdravotní pojišťovna ochotna uhradit. Při nespokojenosti lze přejít k jiné pojišťovně.

mosoj

Od 1.1. 2014 se má platit i za obyčejnou amalgámovou plombu 300 – 400 Kč.
S placením budou vyjmuti pouze děti a senioři.