Rokio

Má úplně každý člověk právo obhájit své činy (nejen u soudu), nebo se zastat poškozeného?

Můj otec si myslí, že to neplatí vždy, a to například v situaci, kde by oběť narušila konfortní zónz agresora.

příklad:

Někdo řekne o někom: „To je d*bil.“ Uražená osoba by samozřejmě chtěla obhájit své činy.

Můj otec si však myslí, že by tím uražená osoba, nebo osoba, která by se oběti chtěla zastat, narušila konfortní zónu agresora, a proto je to nepřípustné.

jiný příklad:

Učitel dá facku žákyni, nebo je vůči ní nespravedlivý, tzv. zneužívá svoji moc.

Můj otec je však toho názoru, že je to věc učitele, co s žákyní udělá a zastat se této žákyně považuje za největší drzost.

Myslíte si tedy, že úplně každý člověk má právo na obhajobu, nebo se zastat slabších?

Odpovědi
majestic

Kdyby byl svět podle tvého otce, tak kdybych o něm právě teď z mých vlastních důvodů řekl, že je d*bil on, nemá tvůj otec právo se obhájit, jelikož by narušil mou osobní komfortní zónu, tudíž komfortní zónu agresora, je to tak?

S jedinou věcí, se kterou s tvým otcem souhlasím, je ta, že ano, je to věc učitele, pokud dá facku žákyni, ale musí dále počítat s tím, co přijde potom + záleží na dané situaci, takže nelze absolutně vůbec říci, kdo je v právu, musel bys mi popsat příčinu a začátek toho, proč k tomu došlo.

Stejně by z té situace daná žákyně vyšla dobře jen ona, pokud nezaútočila na učitele jako první, ale i tak by se to dalo vyhrát, pokud umíte kličkovat mezi paragrafy, což je rozhodně a jen dobře.

Drap

Tvůj otec má převážně pravdu. Hájit se může každý jak chce, ale určitý řád musí být.

ivzez

Tvůj otec opět neměl pravdu.

Rokio, prosím tě neřeš žádné právní otázky se svým otcem.
Už jsi nám sem napsal řadu jeho názorů, ale ještě ani jeden
nebyl správný.

Jestli tě zajímají právní otázky, řeš je s někým, kdo tomu rozumí.

________

PS:
Píše se komfort, komfortní.