Amie

Má takto vypadat jizva?

Jsem třičtvrtě roku po operaci kolena (přesně řečeno mi odřezávali výrůstek ze stehne) a nějak si nejsem jistá s jizvou. Jelikož jsem měla menší problémy, šla jsem k jinému doktorovi a ten řekl, že mi jí měkně zmršily.A co vy?

Má být jizva i po tak dlouhé době široká 1 cm a lehce vystouplá, být jasně viditelná kvůli jasně tmavě růžové barvě (místy fialová), která v chladném prostředí mění barvu až na tmavě fialovou?

Ptám se hlavně na vaše zkušenosti, protže se mi nezdá, že bych takovou viděla u známých.
Doplňuji:
Problémy mi nedělá a vzhled nevadí je to super teploměr :D), jde mi spíš o to, jestli to nemůže ýt důsledkem celkové operace a jestli není stále tam nějaký problém.

Nejlepší odpověď
anonym

Amie, jizvy se chovají stejně individuálně jako lidé. Nejhnusnější jizvu jsem viděla u synovce na břiše, když v první třídě spadl na shnilém žebříku na zahradě tak nešťastně, že si rozdrtil slezinu. Jeho rodiče hned nepochopili, že je s ním hodně zle, takže když ho konečně zavezli do nemocnice, šlo už skutečně o minuty. Má jizvu přes celé břicho, taky asi 1 cm širokou. Byla i pěkně vystouplá. Trčela mu na břiše jako had z fialové plasteliny. Postupně jizva zbledla a výškově se srovnala s okolní pokožkou.
Zůstaňte v klidu, ono se to poddá i u Vás. Kdybyste někdy později měla kvůli téhle jizvě pocit, že Vám ubírá na kráse, tak kterákoliv plastická chirurgie Vám s takovým problémem ráda pomůže.

Další odpovědi
Sůwa

Tak určitě jizva vypadat nemá, ale teď už žádná babská rada nepomůže, měli by ti udělat plastiku a to na náklady pojišťovny. Někdy se při první operaci nedá udělat současně plastika, pak se ale samozřejmě předpokládá, že se provede dodatečně. Normální jizva téměř zmizí po natírání vepřovým vyškvařeným sádlem, ale to už tady nestačí.
Doplňuji:
Tak na to ti skutečně může dát odpověď jen odborník, ale na vzhledu záleží taky. Nevím kolik ti je, ale žena by neměla mít na těle zbytečně něco nepěkného. Může se stát, že se to jednou bude někomu ošklivit. Teploměr je levnější 🙂

iceT

Kdysi jsem viděla dvě jizvy po stejné operaci,které se prováděly ve dvou rozdílných zdravotnických zařízeních.Ta první byla krásná,na pokožce nebyla skoro vidět,jen slabá růžovostříbřitá linie se táhla podél páteře.
Ta druhá byla nejenže ošklivě zbarvená,jako škrtanec hnědou fixou,taky byla široká asi půl centimetru.
Myslím si,že hodně záleží jakou práci odvedou lékaři,jak zranění spraví a jak se následně hojí a taky na které části těla se pak jizva bude nacházet.
Kdysi jsem utrpěla zranění v obličeji,kde po šití a zahojení jizvy zůstaly dvě rudé čárky,které tedy sice po pár letech samy vybledly,ale taky jsem si s nimi dost užila,zejména od hloupých posměváčků.
Takže teď bych takovou jizvu na koleni neřešila,pokud ti nedělá problémy při pohybu.

veruska

Osobní zkušenost nemám,ale známí podobně zmršenou jizvu hodnš mazali sádlem a ve vlažné vodě masírovali jemným kartáčkem.Výsledek uspokojivý.