Rokio

Má rasismus i některé kladné stránky?

Tak třeba někteří nenarození se nechtějí narodit jako míšenci a také IQ dětí černocha a bělocha je v průměru nižší než IQ dětí obou bílých rodičů.

A mohli bychom pokračovat. Rasismus je sice špatný, ale to neznamená, že nemá nějaké plusy. Co myslíte vy?

Předem děkuji za reakce.

Nejlepší odpověď
Lotr2008

Myslím, že žádné plusy nemá, je prostě špatný.

V dnešní době se to ale s tím co to je rasismus moc přehani a když člověk řekne, že je nekdo černej, tak už se to bere jako rasismus, pritom je to pouhé konstatovani faktu. Jo, dnešní doba je utopena v přehnané korektnosti.

Další odpovědi
Drap

Nesmyslná otázka. Pouze blábol tvojí fantazie.

Ametyst

Rasismus může být založen na zkušenostech, což se učíme celý život a sbíráme zkušenosti, nebo na předsudcích, které mohou a nemusí mít racionální základ.

anonym

Nemyslím si. Ubližovat ostatním lidem jen podle toho, jak se narodili, je zrůdnost.