quentos

Má právo po mně chtít 30 Kč?

Pokud vím, poplatky u lékaře byly zrušeny. Avšak psychoterapeutka, k níž docházím, je na sezeních vesele vybírá dál. Má na to právo? Jinak si na ni vůbec nemohu stěžovat, naopak, ale tohle mě trochu irituje. Jako by snad měla coby doktorka nouzi o příjem.

Nejlepší odpověď
kropitko

poplatky se podle mého platí dál,jen snad nějaké kraje,to pak vrací,ale tím si jistá nejsem

než jsem to sesmolila,tak mosoj odpověděl podobně,já si to taky tak myslím

Další odpovědi
mosoj

A to zrušení vyplývá z čeho ?
I v těch krajských nemocnicích a lékárnách nejsou zrušeny ale platí je kraj nebo tak nějak.

panenka

Poplatky byli zrušeny dětem ale ty protože máš víc jak 18 let jsi povinen u každého lékaře zaplatit 30 kč.Někdo si bere lístky které si zakoupíš vždy v automatě a jiní lékaři 30 kč vybírají v ordinaci.

Jahoda

Zrušeny byly poplatky, ale pouze dětem. Vy, jelikož jste starší 18-cti let, platit 30Kč jako poplatek, budete. Poplatek zaplatíš v automatech před příchodem do ordinace nebo čekárny. Další možností je to, že poplatek si vybírají sami doktoři až v ordinaci. Ale jak už zde bylo řečeno, některé nemocnice už nechtějí poplatky ani u dospělých. Lidé je neplatí, ale platí je za ně kraj či stát. Což je podstatně lepší 🙂