Avatar uživatele
annas

Má pravdu polský spisovatel Stanislaw Lem? Nebo jde o nadsázku?

„Když už člověk čte, tak nerozumí. A když čte a rozumí, stejně zapomene.“

Máte dobrou paměť?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? vagra, rynek878, takhlene, chudst, tom004 před 4716 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

Tykajici se knizek, ktere ctu sam pro sebe, protoze me to bavi, urcite nejake stripky mi i po letech zustanou, byt – a to ma pan Lem pravdu – vetsinu zapomenu. Rekneme, ze zapomenu 80% z knizek postupem casu – takze ma pan Lem z 80% pravdu :)
Doplňuji:
Jeste mala uprava – 80%… no, jakoze 20% ve me zustane a jsem schopen o tom mluvit, ale kdyz mi nekdo rekne dej, rozpomenu se docela v klidu i na dalsich 60%, takze defacto zbyva jiz pouze 20%, ktere jsem holt ‚nenavratne‘ zapomnel :)

A fuj, moc tu procentuju. Proste pan Lem ma castecne pravdu.

Upravil/a: chudst

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Ja ctu uz dlouho knizku O zivote a smrti a delam u ni ( a nejen u ni ) to , ze ja si dulezite vety z knih ( dulezite pro me ) zapisuji na papirky. Uz jich mam plny kufrik a rada se k nim vracim. A to je i moje odpoved na moji pamet. ne , ze jestli ji mam dobrou , nebo spatnou. Ja nemam zadnou ! ☹ A proto ty papirky. 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

v tohovýchto hláškách jde vždy o nadsázku, ale určitě je na tom něco pravdy.

paměť mám dobrou na to, co sem zažil a na čísla, ostatní jde mimo mě ;D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
tom004

Podle mne má pravdu.Když nerozumím,tak mi to stejně nejde z hlavy,je tam to věčné „proč“.Když rozumím,tak proč bych se tím dál zabýval,zapome­nu.Jedna z reakcí na jeho knihy od jednoho z kritiků: „Jeho knihy patří ke světové špičce sci-fi,k té její části,která hru fantazie podřizuje myšlence,hypotéze o podobě budoucího světa,filosofické úvaze o roli člověka v epoše technických zázraků.Lemovy úvahy jsou přitom podloženy záviděníhodně širokou orientací v oblasti biologie,fyzi­ky,medicíny a kybernetiky“.A ne­vím,jestli mám dobrou paměť,každopádně jsem si věděl,ve které knize je výše citovaný text.Jmenuje se „Nepřemožitel­ný“,u nás vyšla poprvé v roce 1976.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Na co jste se to ptala?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek