annas

Má pravdu polský spisovatel Stanislaw Lem? Nebo jde o nadsázku?

„Když už člověk čte, tak nerozumí. A když čte a rozumí, stejně zapomene.“

Máte dobrou paměť?

Nejlepší odpověď
chudst

Tykajici se knizek, ktere ctu sam pro sebe, protoze me to bavi, urcite nejake stripky mi i po letech zustanou, byt – a to ma pan Lem pravdu – vetsinu zapomenu. Rekneme, ze zapomenu 80% z knizek postupem casu – takze ma pan Lem z 80% pravdu :)
Doplňuji:
Jeste mala uprava – 80%… no, jakoze 20% ve me zustane a jsem schopen o tom mluvit, ale kdyz mi nekdo rekne dej, rozpomenu se docela v klidu i na dalsich 60%, takze defacto zbyva jiz pouze 20%, ktere jsem holt ‚nenavratne‘ zapomnel :)

A fuj, moc tu procentuju. Proste pan Lem ma castecne pravdu.

Další odpovědi
anonym

Ja ctu uz dlouho knizku O zivote a smrti a delam u ni ( a nejen u ni ) to , ze ja si dulezite vety z knih ( dulezite pro me ) zapisuji na papirky. Uz jich mam plny kufrik a rada se k nim vracim. A to je i moje odpoved na moji pamet. ne , ze jestli ji mam dobrou , nebo spatnou. Ja nemam zadnou ! ☹ A proto ty papirky. 🙂 -iv-

anonym

v tohovýchto hláškách jde vždy o nadsázku, ale určitě je na tom něco pravdy.

paměť mám dobrou na to, co sem zažil a na čísla, ostatní jde mimo mě ;D

tom004

Podle mne má pravdu.Když nerozumím,tak mi to stejně nejde z hlavy,je tam to věčné „proč“.Když rozumím,tak proč bych se tím dál zabýval,zapome­nu.Jedna z reakcí na jeho knihy od jednoho z kritiků: „Jeho knihy patří ke světové špičce sci-fi,k té její části,která hru fantazie podřizuje myšlence,hypotéze o podobě budoucího světa,filosofické úvaze o roli člověka v epoše technických zázraků.Lemovy úvahy jsou přitom podloženy záviděníhodně širokou orientací v oblasti biologie,fyzi­ky,medicíny a kybernetiky“.A ne­vím,jestli mám dobrou paměť,každopádně jsem si věděl,ve které knize je výše citovaný text.Jmenuje se „Nepřemožitel­ný“,u nás vyšla poprvé v roce 1976.

anonym

Na co jste se to ptala?