Mexxyn

Má někdo tip na dobré české sladší červené víno ?

Sama preferuji víno bílé a teď když potřebuji vybrat červené, jsem v koncích. Chtěla bych, aby bylo víno sladší a opravdu dobré. A hlavně aby odrůda a víno samotné pocházelo z Čech.
Doplňuji:
Doplňuji – špatně jsem se vyjádřila, víno samozřejmě může být z Moravy. Šlo mi o to, aby bylo z České republiky, za překlep se omlouvám. Jinak já sladší víno sama ráda nemám, ale kamarád, pro kterého víno kupuji ano. Díky za rady :)

Nejlepší odpověď
anonym

A nemůže být z Moravy?
😉
Takto obecně doporučuju Merlot a s ´přívlastkem´ – pozdní sběr, kabinet, barrigue…
Doplňuji:
…„překlep“… – to nic, já jen, že zčásti souhlasím s tím, co píše suaeda – na Moravě, v některých oblastech, dobré (plné a ´sladké´) ´přírodní´ červené vypěstovat v ´dobrých´ letech lze, v Čechách opravdu ne (resp. neznám výjimku).
Portské není ´přírodní´ víno, jde o směs vína a pálenky – na druhou stranu je hodně sladké, chuťově téměř postrádá kyselinku i tříslo – takže by kamarádovi také mohlo chutnat.
😉

Další odpovědi
ratava

Jestli chcete dobré a kvalitní sladší víno, tak si kupte ledové, slámové. V dobré vinotéce vám s výběrem určitě poradí. Naši vinaři se s těmito víny řadí mezi špičku. Akorát si trochu připlatíte.
Sladká vína jsou jinak opravdu přislazována a najít vyloženě dobré a kvalitní znamená hledat a ochutnávat. Jestli kamarádovi vadí ve vínu ona trpká chuť, kvůli které preferuje sladká vína, můžete risknout i suché, ale s co nejmenším obsahem tříslovin a kyselinky. Opět by vám měli být schopni poradit ve vinotéce.
Z odrůd by to mohl být třeba Merlot, nebo Rulandské šedé, ale opravdu záleží na tom, jak si s tou kterou odrůdou vinař „pohraje“… Obě tyto odrůdy totiž můžete sehnat jako příjemné víno, i jako naprostý paskvil…

suaeda

Červená vína sladká z Moravy moc nedoporučuji. Bílá vína z některých tamějších sklepů jsou prvotřídní.Vůbec ve střední Evropě není tolik slunce, takže vína nemají tolik cukru a dohání se to. Mimo jiné se i přibarvují jiným ovocem.

Dobrá červená vína mají např. Španělé. Sladká a celkem dost alkoholické. Také mne napadá Portské. Sehnal jsem letos lahve za cca za 130 Kč, což není nej. Je ale docela dobré a ač je většinou zašpuntované tak se rychle „vypařuje“.

Alesh

Sladší? ééééééééééééé­ééééééé, jak to můžeš pít?! 🙂

zjentek

kup si to opravdu kvalitní a přislaď si jej dle chuti ..známej pije víno jen s kolou a to ty nejluxusnější modely- prej by bambus z běžně dostupného vína nepozřel, tak nevím :o