salsa verde

Které portské víno vybrat?

Přísší týden mám co slavit a chci koupit portské. Tak do 500,– Které za tu cenu vybrat?
Doplňuji:
taky jsem nad ním uvažovala…více v diskuzi.

Nejlepší odpověď
dudu

Ano souhlasím. Royal Oporto je velmi chutné. My penzisté si sklenku, či dvě dáváme denně po obědě a při večeři.

A nyní bez legrace – zmíněná značka je opravdu pitelná, mladí nám ji vždy dávají k vánocům.

Další odpovědi
mojitek

třeba Royal Oporto

salsa verde

máte s portským zkušenost? já totiž ne a tak by mně i zajímalo jaký rozdíl můžu čekat v různých cenách…a co se týče sherry-není to něco podobného? a co chuť, na co se mám připravit?

mojitek

priznam se,ze vínům zase tolik nerozumim,ostatni jako kava,cocktaily,jiny barovy sortiment…to je moje.Ale juknete na http://www.bes­tdrink.cz/ tam mate napsany jake muzete ocekavat chute toho ci onoho.
Jinak at vyberete to ci ono,tak Vam to chutnat si myslim bude. Osobne bych radsi volil korenena vina (vermut) ,ale zalezi na vas

salsa verde

díky a co se týká kávy tak to mně taky zajímá, kterou v restauracích považujete za nejlepší? nejen načku ale i typ…nevím jak se to nazývá..myslím tím preso nebo…atd. až ted asi před půl rokem jsem prodadla kávě, předtím jsem ji VŮBEC nepila.

mojitek

no,je hodne dobrych znacek,ovsem na 99% si budte jista,ze ji neumeji v baru atd nejenom pripravit,ale neumi ani nastavit mlynek na spravnou zrnitost,neumi pecovat o presovač(stroj) neumeji uchovavat kavu..atd. Ja miluju prave presíčko(espresso) -tj.2,5–3 cl ,ale mam spatne zkusenosti,takze si radsi objednam turka.
Jinak co se týče kávy jako značky,tak preferuju Illy,Lavazza,Lam­borghini,Juli­us Meinl 1862. Jsou to kvalitni směsi z kvalitni africke arabiky a robusty. Jsem schopen vypit 8–10 denne 😉

salsa verde

no jo tak to už jsem taky četla že baristi se neumějí postarat, občas chodím na stránky cuketka.cz a tam to psali lidi. tak díky za rady… 🙂

mojitek

barista – to je hrozny nazev-tim nemyslim ze jste to napsala. Spravny barman by mel umet pripravit jak kavu,tak i ruzne míšené napoje(cockta­ily),ale vzhledem ke stavu ceske gastronomie se neni cemu divit,je to proste bída. Na ten web schvalne juknu.Mimochodem juknete na michanenapoje­.cz,teba i do starsich diskuzi.Dobrou noc