Avatar uživatele
salsa verde

Které portské víno vybrat?

Přísší týden mám co slavit a chci koupit portské. Tak do 500,– Které za tu cenu vybrat?
Doplňuji:
taky jsem nad ním uvažovala…více v diskuzi.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? mojitek před 4918 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
dudu

Ano souhlasím. Royal Oporto je velmi chutné. My penzisté si sklenku, či dvě dáváme denně po obědě a při večeři.

A nyní bez legrace – zmíněná značka je opravdu pitelná, mladí nám ji vždy dávají k vánocům.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
mojitek

třeba Royal Oporto

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
salsa verde

máte s portským zkušenost? já totiž ne a tak by mně i zajímalo jaký rozdíl můžu čekat v různých cenách…a co se týče sherry-není to něco podobného? a co chuť, na co se mám připravit?

před 4918 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

priznam se,ze vínům zase tolik nerozumim,ostatni jako kava,cocktaily,jiny barovy sortiment…to je moje.Ale juknete na http://www.bes­tdrink.cz/ tam mate napsany jake muzete ocekavat chute toho ci onoho.
Jinak at vyberete to ci ono,tak Vam to chutnat si myslim bude. Osobne bych radsi volil korenena vina (vermut) ,ale zalezi na vas

před 4918 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
salsa verde

díky a co se týká kávy tak to mně taky zajímá, kterou v restauracích považujete za nejlepší? nejen načku ale i typ…nevím jak se to nazývá..myslím tím preso nebo…atd. až ted asi před půl rokem jsem prodadla kávě, předtím jsem ji VŮBEC nepila.

před 4918 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

no,je hodne dobrych znacek,ovsem na 99% si budte jista,ze ji neumeji v baru atd nejenom pripravit,ale neumi ani nastavit mlynek na spravnou zrnitost,neumi pecovat o presovač(stroj) neumeji uchovavat kavu..atd. Ja miluju prave presíčko(espresso) -tj.2,5–3 cl ,ale mam spatne zkusenosti,takze si radsi objednam turka.
Jinak co se týče kávy jako značky,tak preferuju Illy,Lavazza,Lam­borghini,Juli­us Meinl 1862. Jsou to kvalitni směsi z kvalitni africke arabiky a robusty. Jsem schopen vypit 8–10 denne 😉

před 4918 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
salsa verde

no jo tak to už jsem taky četla že baristi se neumějí postarat, občas chodím na stránky cuketka.cz a tam to psali lidi. tak díky za rady… 🙂

před 4918 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
mojitek

barista – to je hrozny nazev-tim nemyslim ze jste to napsala. Spravny barman by mel umet pripravit jak kavu,tak i ruzne míšené napoje(cockta­ily),ale vzhledem ke stavu ceske gastronomie se neni cemu divit,je to proste bída. Na ten web schvalne juknu.Mimochodem juknete na michanenapoje­.cz,teba i do starsich diskuzi.Dobrou noc

před 4918 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek