paul1

Má někdo praktické zkušenosti s používáním „Akrylového tmelu“ ?

Máme ve verandě mezi zdí o obložením dřevěné verandy mezeru cca 3 až 5 mm po celé výšce verandy. Předtím tam byla malta, ale ta zvětší části už vypadala. V podstatě funkčně to není na závadu, jen vzhledově to nepůsobí dobře.
Chtěl bych to zatmelit, koupil jsem akrylový tmel bílé barvy. Chtěl bych ale, aby spoj takto vyplněný měl hladký povrch a nevím, čím by se dal docílit. V návodu na obalu je uvedeno použití stěrky, soused mi ale říkal, že se s ní bude dělat špatně, tmel se na ni bude lepit. Lepší je to prý prstem namočeným ve vodě. Díky za radu.
Doplňuji:
Poslechl jsem rady, pomocí vody lze namočeným prstem celkem dobře spoj vyhladit.
Vylepšil jsem to ještě přidáním malého množství jaru do vody, lépe to klouzalo.

Nejlepší odpověď
Drap

Soused má pravdu. Nanést stěrkou a ve finále zhladit mokrým prstem.

Další odpovědi
elkon

Pro takové účely se používá tmel v kartuši. Dobře se pak do spáry zatlačí a přebytek se otře prstem namočeným ve vodě. Případně lze ještě použít vlhký štětec.

aliendrone

5mm už je dost velká fuka. Ještě než tam ten akryl začneš cpát, tak by bylo dobré to zarmovat (napěchovat tam) odstřižky perlinky nebo tak něčím, aby ten akryl festovněji držel, až ho tam nacpeš (má tendenci sesychávat a to pří teplotním střídání léto/zima se projeví celkem brzy).

Jinak – není nezbytně nutné používat akryl z kartuše, můžeš klidně i ze „salámu“, ale na ten potřebuješ jinačí vytlačovací pistoli (dělají se i kombinované, vol dle toho, co máš).

Voda k dohlazenÍ akrylu pomáhá. Prstíky dobrý (na malé a krátké spáry), ovšem jestli si nechceš domrtvit kůži (při větší ploše) , tak použij obyč. molitanovou houbičku namáčenou ve vodě (žena jich bude mít hromadu v zásobě do kuchyně). Šimrat to štětcem sice také jde, ale bylo by to jako operace oční rohovky skrz anální otvor. 😉