Má mráz nějaký vliv na tlak vzduchu? Čím více mrzne, tak tím větší to na něj má dopad?

Nejlepší odpověď
Kepler

Je to naopak. Při vysokém tlaku vzduchu (oblasti pod vlivem tlakové výše) se vytvářejí podmínky pro mrazivé počasí. Bývá totiž jasno a radiačnímu vyzařování tepla z povrchu země nic nebrání, oblačná přikrývka by tomu bránila. Teplo dodávané během dne, kdy je slunce nízko nad obzorem, je nedostatečné. Rozhodující je ovšem pohyb studených vzduchových mas (severní proudění).