Má lev v přírodě predátory? Každý má nějakého predátora, to je přeci potravní řetězec.

Nejlepší odpověď
Funna

a slovní spojení „na vrcholu potravního řetězce“ asi vzniklo proč?…a potravní řetězec to je…až chcípne, mrchožrouti se o něj porvou…
Doplňuji:
ano…lev má respekt z hyen…ale jen respekt…tzn. raději hyenám přenechá svůj úlovek, než by s nimi o něj bojoval…ale v životě smečka hyen neulovila zdravého lva…

Další odpovědi
anonym

Co se potravy týká je lev – stejně jako ostatní vrcholoví predátoři – na konci potravního řetězu. Ten končí jeho smrtí, čímž poslouží jako potrava mrchožroutům.
Doplňuji:
Jinak lvi a hyeny jsou potravinovými konkurenti. Oba druhy zvířat loví a i se spokojí s mršinou. Stává se, že lvi odeženou hyeny od uloveného zvířete a stejně tak naopak. Vždycky záleží především na počtu. V jednom dokumentu si hyena chtěla urvat maso z potravy tří lvů a ti ji dali co proto. Večer hyena „zavolala“ své druhy a družky a vydaly se společně na lvy a přemohly je. Jinak potravinový řetězec končí přírodní potravou. Lvi také sice občas uloví člověka, ale není jeho přirozenou potravou – pouze se dobře uloví a v případě nemocných nebo zraněných lvů je snadnou kořistí. Více lvů ale uloví člověk, jenom ne proto, aby se najedl.

alenad

Viděla jsem dokument o lvech , v něm bylo , že se bojí hyen .
Hyeny si troufnou na lva , když se cítí v ohrožení – anebo kvůli potravě .
Lev se taky vyhne nosorožcům , slonům a hrochům .

beer

Nemá, protože je na vrcholu potravního řetězce !!

led

Trošku chybná otázka:
predátor – dravec, zabiják loviaci živú korisť.
Aj lev je predátor.
Najäčší a najnebezpečnejší predátor je, človek. Na rozdiel od iných predátorov neloví len pre potravu, ale aj pre zábavu, prípadne na iné účely (oblečenie, kozmetika, výzkum a podobne)

led

pozrite:
http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pred%C3%A­1tor

anonym

Ještě jsem chtěla napsat, že ne každý starý a nemocný lev se stane lidožroutem. Někteří se spokojí s mršinami a v případě nouze i s různými plody. Na druhou stranu může začít lovit lidi i naprosto zdravý jedinec. Někteří je loví dokud nejsou sami uloveni, ale jsou i případy kdy lev přestal lidi lovit sám. Také lidé hodně zasahují do jeho přirozeného prostředí a někdy v ní má sám lev málo přirozené potravy.

anonym

Funna pokud je lev na vrcholu potr. řetězce, proč neloví lidi

Funna

a copak je neloví?

anonym

ale, normálně to není jeho zvyk

Funna

jasně…protože lidé vypudili lvi od svých domovů a když se lev setká z člověkem, nepočítá jeho pach za potencionální kořist a jde si reději ulovit nějakou tu antilopu…ale jak jednou lev napadne člověka a zjistí, že je „chutný“, příště už to klidně udělá znovu…a každé zvíře nemusí mít svého nadřazeného predátora…na tom není nic divného…toho nemá třeba ani slon a o tom, že by něco lovilo dospělé krokodýly, žraloky, plejtváky jsem taky neslyšela…mláďata samozřejmě nepočítám…v tom případě, ho mají všechny živočišné druhy…