Hakunamatata

Má každý člověk žlučové kameny?

Má každý člověk ve žlučníku žlučové kameny a to, že má někdo záchvat žlučníku způsobí jen to, že jsou moc velké a neprojdou jeho žlučovými cestami? Takže většina lidí má to štěstí, že jim drobné kaménky občas odejdou z těla přirozenou cestou? Je možné, že se někomu žlučové kameny netvoří?

Odpovědi
Drap

Nemá. Žlučové kmeny se mohou vytvořit až s přibývajícím věkem a ne zcela ideální funkcí žlučníku.

marci1

Nemá, žlučové kameny ( cholelithiáza ) je onemocnění. Viz :

Zdroj: http://cs.medlic­ker.com/32-zlucove-kameny-priznaky-lecba-prevence/