fcoop

Má ji,nebo ji nemá?

Jde o klaustrofobii.
"Definice výrazu klaustrofobie:
Webové definice:

Klaustrofobie je strach z uzavřených nebo omezených prostorů" (Net)

Mohl by – jeden známý – mít velmi specifickou formu této nemoci?
On tvrdí,že vždy,když jde do hospody,má veliký strach,že budou mít zavřeno........

Nejlepší odpověď
www

Nemá.
Jedná se totiž o machlfobii, neboli strach ze zavření!
P.S: zamachlováno=zav­řeno (výraz pro brněnsko) 😁.
Doplňuji:
Uvedený terminus technicus znám již z počátků svého opuštění abstinence a později jej v těchto končinách však převzali zcela neprávem i někteří naši nepřizpůsobiví spoluobčané ☹. Říkají „klapu na kopec do machlu“ a míní tím naše vězení v Bohunicích. Děs! 😁

Další odpovědi
annas

Spíš řekla, že trpí agorafobií, strachem z otevřeného prostoru, protože se do zavřené hospůdky, nemůže dostat. Klaustrofobie by ho postihla, kdyby byl uvnitř a ojíněný dobrým mokem by se mu hospoda zdála těsná.

Doplňuji:
…ojíněnému dobrým mokem …

Lucijej

No jestli má takovou hrůzu, že tam ani nedojde, pak ano, má ji.
Anebo jestli se mu tam povede dojít, a pak z té hrůzy si nedokáže dát ani panáka, tak taky :o)

Damiana

Nemá. Klaustrofobie by to byla tehdy, když by ho zachvátila panika ve chvíli, kdy by ho hostinský zavřel v oné osvěžovně. Jelikož se tam ale evidentně těší, tak to snad nehrozí. Pokud by se přesto i tak stalo (ono „uvěznění“), předpokládám spíše manické stavy vrcholící euforií…:-)

suaeda

Nemá naopak skrytý strach až půjde z hospody domů? I tam by mohlo být zavřeno, v lepším případě, by mohl být patřičně přivítán.

annas

Když se daří, tak se daří. Příd. jméno ojíněný není zcela správné, když tak v uvozovkách. Měla jsem totiž na mysli: omámený, zahalený, obstoupený výpary alkoholu. Chtěla jsem opravit v dodatku, ale brzy klikla.