Rokio

Má Filip84 malé nohy jako čínská císařovna?

Platí stereotyp, že čínské mocnářky ze středověku mají malé nohy. Má je Filip malé jako ona?

Odpovědi
Filip84

Ne! 😅🙈

Číňanky, až do konce dynastie 大清國 (1912), a výjimečně i poté, neměly malý nohy proto, protože by jim ty malý nohy – prostě a jednoduše – narostly. 🙈 Ony měly malý nohy, protože si je ovazovaly; mandarínsky se to řekne 纏足 (mandarínská výslovnost je „čhanzú“, zhruba 😅), foot binding.

Také se tomu říkalo lotosové nohy, a jak to probíhalo, to si přečti ve zdroji.

A – poslouchej!: jestli vydržíš jeden tejden (7 dní po sobě!) absolutně nekušnit, vyfotím a pošlu Ti fotku mých nohou v nejmenších „ponožkobotech“, co mám! 😅

Zdroj: https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Foot_binding

elkon

Proč se jej nezeptáš rovnou, neumíš to? Asi ne, stále otravuješ stejným stylem.