Stříbrný

Lze vůbec chtít od Windowsů něco podobného, jako umí iOS/některé linuxové distribuce, co se týče rychlosti?

Strašně se mi líbí na iOS, že pokud něco zapnete, vážně se to zapne a nemusíte čekat vteřinu než se zapne prohlížeč, popř. dávat operačnímu systému po přihlášení se několik desítek sekund, aby se "srovnal" a mohlo se s ním normálně pracovat. Jde také zrychlit spouštění programů ve Windows? SSD jsem zkoušel a nebylo to nějak moc velké zlepšení.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

A uvědomuješ si, že srovnáváš jablka a hrušky?

Další odpovědi:

Zlatý

Já ve Windows RT klinu na dlaždici Internet Explorer a on mi hned naběhne - vše je o uživatelích. Kdo se o Windows stará, tak mu běží svižně, kdo ne, tak si hold musí chvilinku počkat.

Většina linuxových distribucí je balast splácaný na koleni, tam se o rychlosti ani nedá mluvit a co se týká iOS - podívejte se, na čem běží a pak srovnávejte.

Zlatý

jak sám uvádíte řešením je SSD, více operační paměti nebo více procesorových jader :-)... druhá možnost je přestat si jen stěžovat a prostě začít používat vysněný iOS nebo jakýkoliv Linux, řekněme slavný UBUNTU. Proč ne, jsou to špičkové systémy a jistě si vedle windows své místo na výsluní zaslouží.
Doplňuji:
Například já používám Ubuntu Linux vlastně teď už i doma (děti tam nově najdou spoustu her díky katalogu Steam pro Linux, takže nemají důvod požadovat přímo windows), kancelářský balík je v linuxu dodáván zdarma jako standardní součást, internetové prohlížeče firefox, chrome či opera fungují skvěle. Celé je to jednoduché na ovládání svižné a nemám s tím problém, nemusím si na windows stěžovat když je nepoužívám ... doporučuji totéž a máte klid.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 950
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 819
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.