janek66

Lze staršího zakrslého králíka odnaučit být agresivní?

Ujal jsem se jednoho „veterána“ zakrslíka, který asi nežil v příznivých podmínkách, (bohužel neznám minulého majitele) a sotva k němu přiblížím ruku zavrčí a skočí po ní.Jak ho nejlíp umravnit?

Odpovědi
bolak

Těžko. Ono to nemusí být ani tím že měl špatný podmínky. Co já znám zakrslý králíky, tak všichni do jednoho se prostě jako malí přizpůsobovali prostředí, ale jen do určitý chvíle, pak se prostě zasekli a zůstali takoví napořád. Já mám jednoho hodnýho, tomu můžu udělat prakticky cokoliv a s ním to absolutně nehne. A to když jsem si ho bral, tak taky hryzal. Ségra toho králíka, kterou si vzali její „lidští pěstouni“ asi o měsíc pozdějc než já toho svýho, už je takřka nezkrotitelná. I když se ji pokusíš jenom pohladit, je schopná ti klidně prokousnout nehet a sežrat dva články z prstu, kterým jsi ji chtěl původně podrbat za ušima. Zkoušel jsem jednu takovou metodu, nasadil jsem si troje zimní rukavice, hodil jsem ji za postel a zalehnul sem ji aby se nemohla hnout. Asi za 20 minut se taknějak uklidnila ( zřejmě proto že nemohla pořádně dejchat) :) , druhej den sem udělal to samý, třetí den znova. Najednou byla krotká jako beránek, všichni měli radost, hladili si ji úplně v pohodě, i když se zezačátku báli (patrně věděli proč). Týden se králík nechal normálně hladit, osmý den zničehonic zaútočil, zahryznul se do stehna a držel jako klíště. Zkoušeli jsme všechno, nechtěl se pustit, já sám jsem ho dokonce potřel octem a zkoušel ho vytočit proti směru hodinovejch ručiček. Nepomohlo to. Naštěstí na sobě měla majitelka dvoje tlustý kalhoty a tak se to obešlo bez modřin na noze a bez králíka na pekáči, ale od tý doby už žádnou havěť radši nekrotím.

Tady se ještě podívej, jak to dopadne, když se tomuhle živočišnýmu druhu v mládí vtloukalo do hlavy že králík je král zvířat a že králík je na vrcholu potravního řetězce. (Sebevědomí na bodu maxima)

http://www.stre­am.cz/uservide­o/374161-kralik-vs-had

Neguš

Myslím,že těžko! Něco se podle mne nechá ovlivnit dobrým zacházením(dobrá potrava,vlídný přístup ap.),ovšem čím je králík starší tím bude změna obtížnější.

mojitek

Na 95% to nepůjde.Jsou to primitivní zvířátka,která se těžko něco učí,natož odnaučují ..