dust8

Lze rozpoznat chuťový rozdíl mezi letním a zimním pórkem? Mají i rozdílné složení vitamínů?

Nejlepší odpověď
annas

Můžete srovnat rozdíly, ale obsahu vitamínů se netýkaj í. U chuti, zda konzumuje víc bílou část nebo zelenou,.

"Pór letní

Má kratší vegetační dobu – cca 150 dní.
Musí se sklidit nejpozději do příchodu mrazíků.
Roste rychleji, může dorůst do výšky až 1 m.
Konzumní část (vybělená) je delší.
V průměru bývá slabší než pór zimní.

Pór zimní

Delší vegetační doba – cca 200 dní.
Je mrazuvzdorný, bez problémů přečká zimu.
Roste pomaleji, je robustnější.
Konzumní část je silnější – může mít více než 6 cm v průměru.
Musí se sklidit dříve než na jaře začne znovu růst a vytvoří květ."

https://www.pes­tik.cz/module/csblog/pos­t/232-5-por-letni-a-por-zimni.html#gref