Sasenka

Lze provést tento karetní trik?

Mám 52 žolíkových karet, vyberu si 6 karet, prohlédnu si je, a někomu druhému ukážu postupně 5 těchto karet a on uhodne šestou. Také provedeme s pěti kartami, postupně odkryjeme čtyři karty a pátou uhodneme. Je to možné udělat? Jestli ano, tak jak? Nebo jde pouze o podvod?

Nejlepší odpověď
anonym

Hmmm – a jak odlišuješ „karetní trik“ a „podvod“???
___
Všechny karetní triky (eskamotáže, kouzla… – a nejen karetní) jsou podvody založené na ´šikovnosti´ (treningu) kouzelníka a nepozornosti (zmatenosti) diváka…
Nebo ty se domníváš, že kouzelník opravdu čaruje??
😁
V tomto konkrétním případě ten ´hádající´ prostě ví, jak (a jaké) jsou karty namíchány.

Další odpovědi
Dochy

Dokážu si představit, že způsobem a pořadím jak ukážu těch 5 karet, dám hádajícímu nápovědu na šestou. Jde o to přijít a dohodnout se na použitém kódu. Momentálně mně žádný použitelný nenapadá 😉

A tahle otázka už tu byla asi před měsícem…