Boy 13

Lze při každé platbě kartou zadat PIN?

Chci se zeptat, nejspis si otevru u CSOB nebo Ceske sporitelny ucet. A lze, ze bych si na sve BEZKONTAKTNI debetni karte nastavil, ze i kdyz budu platit jenom 10 kc, ze musim pokazde zadat PIN? Protoze vim, ze castka mensi nez 500 staci pouze zaplatit bez PIN kodu. Diky.

Nejlepší odpověď
ivzez

Už dva roky mám účet u AirBank, kde si toto nastavuji
v internetovém bankovnictví. Limit pro bezkontaktní
platby jsem si nastavila na 0 (nulu), takže je nutné vždy
použít kartu a každou platbu potvrdit zadáním PIN.

Nevýhodou AirBank je malý počet bankomatů a poplatek za výběr
z cizího. Mně to ale moc nevadí, protože téměř vše řeším bezhotovostně
(za dva roky jsem hotovost potřebovala asi jen třikrát).

Další odpovědi
mosoj

Mám to jako ivzez. Kartu u AirBank a nastaveno na nulu. Bezkontaktně to pak nelze.
U ČSOB mám kartu také, ale limit bezkontaktnosti nastavit nejde. Ale u ČSOB je to docela dobře hlídané. Stačí dvě platby po sobě a již chtějí PIN a náhodně též. Nicméně zde mám kartu pojištěnou. Navíc mně chodí SMS při každé platbě. Lze si libovolně nastavit. Dříve se za SMS platilo, nyní již ne. Nejhorší je to u EquaBank. Tam můžeš platit bezkontaktně třeba pětkrát po sobě a nic. Tuto kartu si držím, protože z ní mohu vybírat bezplatně z jakéhokoliv bankomatu. Na běžném účtu si držím jenom minimum peněz. Pokud chci vybrat více, převedu si je tam, během pár minut. Tento účet ale zřejmě zruším.

Pokud nemáte kartu pojištěnou , nikdo vám nic nenahradí. Již jsem zde o tom jednou psal.

Alesh

Jo, ten limit 500 Kč nelze měnit. Řešením je, nemít na běžném účtě vysokou hotovost.
Jinak bych šel spíš do Airbank. Na rozdíl od těch bank, co jsi jmenoval ti dají 1% úrok. Neplatíš nic. Stačí si založit běžný a spořicí účet a přes internetové bankovnictví si můžeš prachy okamžitě převádět.

anonym

Ano dá, mám UniCredit bank, za mě nejlepší banka v ČR, mám vydanou bezkontaktní kartu, na zavolání na zákaznickou linku jsem si požádal kartu nastavit jako kontaktní, a tak i za 10 Kč,5 Kč, pokaždé musím zadat PIN. To proto, aby kdyby mi někdo kartu ukradl a v kšiltovce si někam na benzíne šel koupit cíga, aby mu to nešlo.

Pokud budu chtít zase chtít bezkontaktní, zavolám opět zdarma na zákaznickou linku a zase mi to přenastaví na bezkontaktní.

UniCredit bank je TOP, mám výběry ze všech bankomatů na světe zdarma, vše zdarma, vedení a podobně, bez jakýkoliv podmínky. Akorát nevím jak je to s půjčkami a hypotékou u UniCredit bank, jaké mají úroky a sazby.

Jen doplním že u UniCredit Bank to jde také nastavit přes internetové bankovnictví. Ale raději vše řešíš osobně nebo telefonicky než přes mobilní aplikace či internet. 😉

Edison

Dobrá otázka na banku. Ale protože jsem to chtěl taky, tak to vím: Nedá. Lze ovšem zakázat bezkontaktní funkci karty. Na kontakt chce pin vždy.

autacek

Dle reakcí, co zde čtu, vyžadovat pin při každé bezkontaktní platební operaci, patrně nejde.

Byť nejsem takový paranoik, díky systému používám pro bezkontaktní platby identifikaci otiskem prstu 😉.

Jak to funguje? Platím přes NFC čip v mobilu a ten je aktivován pouze když je obrazovka telefonu odemčená. A ta se mi odemyká po skenu otisku prstu. Pochopitelně lze využít pro odemčení i pin, gesto, sken obličeje, apod, ovšem ten otisk mi přijde nejrychlejší a nejjednoduší.

Edison

Takže Západe, svý vejšplechty o ovcích si nech pro svý kamarády. Tazatel se ptal na ČSOB a ČS, ne na UCB. Odpovídáš na něco, na co se tazatel neptal, oproti ostatní naopak ano.

Slušně to řeší Auťáček. Mám to stejně.

ivzez

Zdá se mi, že Zapad = Kevin1993

anonym

Zdá se mi že Ivzez = udavačka. Bohužel že stejné IP nelze lajkovat své komentáře, takže se ti to zdá špatně, že by bylo už moc pozdě na tebe ? Jsme kamarádi to ano.

ivzez

IP?
To se přece dá snadno zařídit…

anonym

Jsme kamarádi se Západ jsem myslel. 😉

ivzez

Kevine, jsi sprosťák.