Válek Petr

Lze po dvaceti, třiceti, čtyřiceti apod. letech v manželství stále milovat?

Nebo se jedná spíše o „kamarádství“?

Nepřesná otázka
Není jasné, koho nebo co lze milovat?

Nejlepší odpověď
Drap

Lze

Další odpovědi
dudu

Ano, i po mnoha létech se partneři mohou mít rádi.

ivzez

Souhlasím s předchozími odpověďmi: Lze.

ARIA

Ano,jen už je to trochu jiná láska,ale stále je to láska

marci1

Samozřejmě, že lze. Milovat neznamená jen erotickou lásku, i když i ta může trvat i celý život. Milovat má více významů: 🙂♥

1. Vždy jsem tu ženu tajně miloval.

2. silně mít někoho rád, zakoušet vůči někomu (neerotickou) lásku
milovat svou matku
Jak známo, Vladimír Iljič miloval děti.
Byl to snad prý svatý Augustin, kdo řekl či napsal: „Miluj Boha a dělej si, co chceš!“

3. silně mít něco rád, trvale lnout k nějaké aktivitě, věci či prožitku
Odjakživa miluji zmrzlinu.
Jeho švagrová létání letadlem zrovna nemiluje.

Zdroj: https://cs.wik­tionary.org/wi­ki/milovat

Mc Merkurion

… ano, a dokonce někdy tu stejnou …