fukinaj

Lze něčím namazat klínový řemen proti prokluzování?

Na rideru mi prokluzuje klínový řemen od pojezdu.Po odmaštění je to lepší,ale slyšel jsem kdysi dávno,že lze tyto řemeny něčím namazat,ošetřit proti prokluzu.Nemohu ho více napnout aby nebyl ve stálém záběru.V minulosti se tyto řemeny mazaly snad kalafunou,nejsem si jist.Výměna řemene je moc složitá a řemen ještě není opotřebený.Jedná se o pojíznou sekačku na trávu(rider)zn­.STIGA

Nejlepší odpověď
Lamalam

Klíňák nevím, ale ploché řemeny se běžně mazaly kalafunou.

Další odpovědi
mosoj

Kalafunou se mažou šmytce, řemeny voskem. Ještě jsem ale neviděl že by někdo potřeboval mazat klíňák, ale možné to je.

http://www.hos­tr.cz/aktualne/i­tem/100-vosk-na-%C5%99emeny

dědapetr

Skusit toaletní mýdlo,ale obyčejný,na čas to přestane.Dělal to děda u kompresoru.