kazisvět

Lze nastavit ve Windows různé IP adresy pro různé WiFi sítě?

Používám více WiFi sítí, žádná z nich nemá DHCP. Bohužel mají i jiné IP rozsahy a tak vždy musím nastavení IP (IP adresa, maska, brána) přepisovat podle toho, na kterou síť se připojím. Nejde to udělat tak, že k jednotlivým WiFi nastavím tyto parametry a Windows si je již bude pamatovat?
Doplňuji:
po krátkém průzkumu jako nejlepší řešení vypadá mobilenetswit­ch.com, stojí však 29 USD

Nejlepší odpověď
PostApMan

Snad jsem to dobře přelouskal.

Máte více wi-fi sítí,ale nebaví Vás přepisovat IP adresy apod. po každém „přepojení“.

To všechny ty wi-fi sítě vyžadují přesné nastavení protkolu? Moc možností nemáte, zatím mě napadá jen tato:

Na portálu slunečnice.cz se podíváte po nějakém wi-fi klientovi co si pamatuje Vaše oblíbené wifi sítě a uloží si k ním IP adresy
Vím že jeden program to měl a stahoval jsem ho z portálu slunečnice.cz,ale jméno si nevzpomenu.

Poradím se a pokud na něco příjdu doplním to.

Další odpovědi
blesk26

Bohužel se bojím, že to nejde, řešil jsem kdysi stejný problém. Jediné co vím, že jde nastavit je „Alternativní konfigurace“, která by se měla zaktivovat ve chvíli, kdy systém zjistí, že hlavní konfigurace nefunguje, ale když jsem to ve Vistách zkoušel, moc spolehlivé to nepřišlo a vždy déle trvalo, než se počítač připojil. Navíc se tímto způsobem můžete přepínat jen mezi dvěma sítěmi.

Také vždy musím přepisovat adresu, když se chci připojit na privátě k hkfree :(

Doplnění: Nedalo mi to a podíval jsem se po nějakém řešení a na první pohled se mi líbí: http://www.net­setman.com. Zřejmě tam jde přednastavit několik profilů, které lze pak jedním kliknutím přehazovat. Navíc pro nekomerční využití je to freeware :)

Zdroj: http://www.net­setman.com