jana91

Jak se pripojit k wifi bezdratove siti bez pouziti PROXY

Ahoj,

z určitých důvodů se potřebuji připojit k bezdrátové WIFI síti jinak, než přes proxy server (jak to mám nastavené). Jak to provést?

Předem moc děkuji za odpovědi.
Doplňuji:
k SSID jsem se dostala, ale co s tím? A v příkazovém řádku je vše zkontrolováno.

Nejlepší odpověď
badisko

nabidka start > ovladaci panely > bezdratova sit …otevres zadas SSID a budes pokracovat … jinak se podivat esli mas vse v poradku a to tak ze zadas do vyhledavani tento prikaz (v nabidce start ) cmd a (enter)pak se ti otevre okno tam zadas tento prikaz ..
ipconfig -all a budes vedet co vsechno mas zapnute a co ne …esly je pripojeni v poradku jakej tam je ovladac atd …
Doplňuji:
Podivej se jeste do spravce hardware zda je tam vsechno v poradku ..vyzkousej preinstalovat ovladac na wifi a prekonroluj si jeste jednou hodnoty zadane v pc a routeru …muze byt na vine router !!! Jinak doporucim kontaktovat poskytovatele nebo reinstal Windows .. jeste jedna malickost ..pokud je to notebook …po instalaci ovladace vypni notas vytahni baterii a po chvili ji vrat z5 …nebo restartuj router to uz je ..ale vystrel na slepo …
Ps; v prikazkovem radku mas proxy viditelne vypnutou?

Další odpovědi
cochee

To je nějaké divné. Co to je za wifi, tvůj domácí wifi router, nebo přímo poskytovatel internetu? Proxy server je věc poskytovatele; pokud má v propozicích, že musí být nastavena, tak to lze obejít jedině tak, že od něj zakoupíš pevnou IP adresu, na té jsi pak viditelná z „venkovního“ internetu. Pokud pevné IP adresy neposkytuje, pak lze ještě zkusit to nastavení proxy vypnout, že by to šlo i bez ní, což už jsi asi zkoušela… každopádně, cesta k zapnutí/vypnutí spojení přes proxinu je asi jiná v různých verzích Windows, zdá se mi ale, že víš kde.

jerry737

Tato otázka nedává smysl co má proxy společného s wifi?

jana91

Asi jsme se nepochopili, to není domácí síť, ale školní. Vypnout proxy jsem zkoušela, ale potom internet nefunguje vůbec..

cochee

No to je dosti podstatná věc, že je to školní wifi 🙂 Platí všechno, co jsem napsal o poskytovateli, protože škola v tomto případě je poskytovatel. Akorát, že správce školní sítě tě asi pošle někam 🙂 To prostě neovlivníš, proxy server neobejdeš, toto je plně v moci správce sítě.