Bronzový

Lze na pohled rozeznat vietnamce od číňana?

Jen by mě to zajímalo..
Doplňuji:
Jde mi jen o to, že na SŠ máme jednoho asiata ve třídě, a ve vedlejší třídě jsou dva jiní, dvojčata. A přijde mi, že jsou od sebe doost odlišní, ale kteří jsou kteří..
Děkuji

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

O Asii se zajímám, ale taky je moc neumím rozeznat. Maximálně tak japonce. Tohle jsem našla na zpovědnici, tak doufám, že to pomůže:
Číňané : zdá se mi, že mají takový kulatější obličej, široké lícní kosti (ale to platí snad pro většinu Asiatů), vnější koutky očí šikmo nahoru, nos z profilu plochý, tmavší pleť (ale to záleží na společenské vrstvě ->chudší bývají tmavší)
Japonci: užší malé oči, jednolitá oční víčka, jestli víš, co tím myslím, nosy mívají výraznější kořen, nejsou tak ploché - no koukni se na Takeshiho hrad nebo Ninja warrior a uvidíš sám :D
Korejci: menší nosy, z profilu trochu orlí (to jsem vypozorovala u většiny korejských letušek, hodně jich bylo taky bledých) rty drobné, celkem plné, oči takové přimhouřené a užší, hodně Korejců mělo vypoulené oční bulvy, co jsem viděla
Vietnamci : nosy větší a ploché, oči jsou různé velké, mají dvojitá i jednolitá víčka, tmavá pleť, neuspořádaně rostlé obočí, nízký vzrůst
Mongolci : úzké, šikmé oči, spíše jednolitá víčka, hodně široké lícní kosti

Další odpovědi:

Zlatý

I když jsou si dosti podobní, tak oni se mezi sebou rozpoznávají bez problémů. Pro bělochy je to obtížnější a vyžaduje to zkušenosti a cvik

Zlatý

já osobně to nepoznám - říká se ,že číňané o sebe víc dbají- lépe se oblékají - nevím nevidím v nich rozdíl

Zlatý

Jasně že jo, když pozná číňan vietnamce a vietnamec číňana, tak proč bys je mezi sebou nemohla rozpoznat i ty. Ty taky rozeznáš čecha od fina nebo od švéda, jde jenom o zvyk.

Jestli ste někdo viděl seriál Takoví normální mimozemšťané, tak v jednom díle tam Dickovi vysvětlovali, jak bílí zotročovali barevný. A Dick nechápal co to je, a Nina (černoška) mu povídá "no černý, jako já" a on na to "Nino vy ste černá? A jak se to pozná?" :)

A pokud budeš někdy dělat v mezinárodní fabrice, tak tam to poznáš snadno, když maj bílý pláště, propisku v náprsní kapse a telefonujou v pracovní době, tak sou to číňani a když se mezi sebou pošťuchujou, divně zaváněj, předbíhaj ve frontě na jídlo a maj dlouhý nehty, tak se jedná o vietnamce.

> http://www.csfd.cz/…

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Cestování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Cestování

Zlatý Drap 346
Zlatý annas 287
Zlatý hanulka11 223
Zlatý led 207
Zlatý gecco 172
Zlatý quentos 161
Zlatý marci1 144
Zlatý mosoj 115
Zlatý Lamalam 111
Stříbrný Agneta 77

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.