ReHu

Lze bojovat s byrokracií? A jak? Máte nějaké zkušenosti?

Doplňuji:
Nadřízený nám řekl, ať to necháme plavat, pesto že jsme právu a nepochybil jsme, že by se po nás kontroloři vozili. Jedná se o velký podnik se státní účastí a začíná boj o místa.

Nejlepší odpověď
gecco

Jedině znalostí zákonů – svých práv (a povinností) a povinností (a práv) úředníka…
😉
Mám vyzkoušeno, že pokud dokážu svůj nárok opřít o zákon, nebývá s byrokracií problém.

Další odpovědi
Mirdas

Vše je o lidech.
Jak se mne stalo jeden den mne úřednice znepříjemnila život tak že jsem si sám připadal jako největší lump v Evropě.
O dva dny později ji tam zastupoval někdo jiný a problém byl dá se říci okamžitě vyřešen jakoby nikdy nebyl a navíc se sama divila proč se to řešilo tak " složitě "!

ivzez

S byrokracií? Jejími zbraněmi a znalostí zákonů, vládních nařízení a předpisů.
V boji se státní správou se hodí znát i kodex státního úředníka.

Dochy

Dovolil bych si k „doplnění“ podotknout, že tu netušíme o co jde a ono doplnění přináší spíš další otázky…