Avatar uživatele
Registrovaný

Lze anginu/nachlazeni brat jako pracovni uraz, pokud pracuji ve velice klimatizovanem kanclu?

Jde o to ze u nas v kanclu je nastavena klimatizace na cca21 stupnu a venku je v techto dnes pres 35stupnu coz je asi14 stupnu rozdil. Vzdy kdyz nekolikrat za den opoustim budovu dostanu hroznou pecku. Dle zakoniku by teplota nemela kesnou pod 24 a navic oproti venkovni teplote by mela byt jen o 5-6 stupnu. Pokud jsem tedy onemocnel, mohu po zamestnavateli pozadovat nejake odskodne a bolestne atd? Predem dik.

Edit: dekuji za odpovedi typu, ze pokud bych byl vas zamestnanec, zitra uz nemusim chodit. Zajimalo by me jaky duvod by byl uveden. Sak existuji zakoniky, ktere toto upravuji a pokud se o to zamestnavatel nestara a ja z toho duvodu onrmocnim, proc bych mel byt trestan vyhazovem?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Stříbrný

to je pracovní úraz asi jak těhotenství prostitutky

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Zlatý

Buď rád, že máš v kanclu klimatizaci. Co mají říkat ti, kteří musí ve vedru i pracovat!


Avatar uživatele
Zlatý

Požadovat můžeš. Výsledek je nejistý. Pokuid bych tě zaměstnával já, tak zítra už bys nemusel chodit.


Avatar uživatele
Zlatý

To silně pochybuji.
Zkoušel ses domluvit na vyšší teplotě?
Co na to kolegové, kteří jsou ve stejné místnosti?


Avatar uživatele
Zlatý

Zeptej se chlapů od pecí ve sklárně nebo ve slévárně.


Avatar uživatele
Zlatý

Pleteš si úraz z nemocí a ani definici nemoci z povolání nevyhovíš.

Definice pracovního úrazu je obsažena v § 380 odst. 1 až 3 zákoníku práce, kde se stanoví:

„(1) Pracovním úrazem pro účely tohoto zákona je poškození zdraví nebo smrt zaměstnance, došlo-li k nim nezávisle na jeho vůli krátkodobým, náhlým a násilným působením zevních vlivů při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním.

Důležité je to krátkodobě.

Už vidím kolik pracovních úrazů by měli učitelé z "roztomilých dítek" a další ....


Avatar uživatele
Bronzový

Ne nelze.Všeobecně se doporučuje klima dát jen o 5°nižší teplota než je venkovní Takže pokud ji máte na 18°tak by se to dalo brát jako porušení pracovní kázně!!!
Jinak ,pkd nevíte,tak existují i provozy kde je stabilní teplota pro práci jen +6°C!!!! a to musí být nonstop-at je venku -25 nebo +35°C!!!

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.