led

Ľudská pamäť a zábudlivosť

Hovorí sa, že všetko, čo človek prežije, počuje, vidí a cíti sa ukladá kdesi do mozku do tzv. pamäti. Tieto „zážitky“ sa v zdravom mozku nestrácajú. Ak si nevieme spomenúť, znamená to, že je kdesi zábrana (prerušená) cesta k miestu, kde ja daná udalosť uložená.
1 – Ako sa po takejto „zlej cestte“ dostať na požadované miesto? Dá sa to nejakým vonkajším podnetom?
2 – Je to pravda? Alebo je to len teória?
Doplňuji:
Drogy, hypnóza, ano to sa používa, nielen pre lekárske účely ale i pri policajnom vyšetrovaní.
Skôr mám na mysli podnety, ako napríklad pri annasinej otázke sa mi vybavila dávna spomienka (skoro 40-ročná).

Odpovědi
ten který je

Údajně se taková cesta dá uskutečnit za pomoci LSD.Někteří lidé kteří s touto drogou experimentovali se dostali do svého dětství a vyrojili se jim zapomenuté zážitky,hračky apod.Myslím si že je to dosti nebezpečné protože každý člověk má jinou psychiku a může se stát nějaký malér.Raději vzpomínat z fotek.

anonym

V nějakém psychickém rozpoložení by si měl člověk vybavit nějaké zážitky. Nejdéle se prý pamatují emotivní – otřesné zážitky. V mozku prý není žádný harddisk který by si pamatoval všechno. Se vzpomínkami se dá manipulovat, ať vědomě či nevědomky.

Zdroj: http://www.you­tube.com/watch?v=1Z_zNtW­81fY

dudu

Tyto události – vzpomínky na ně lze údajně vyvolat při hypnóze. Nemám s ní ovšem žádné zkušenosti.

poa.li

Myslím, že cestu k nějakým zásadním vzpomínkám mohou blokovat různé strachy, nebo traumata. Pokud tyto věci analyzujeme a hledáme jejich kořen, myslím, že se cesta ke vzpomínkám může uvolnit. Někdy je ale těžké vůbec si přiznatm že takovým strachem, či traumatem trpíme. Samozřejmě…

anonym

Nelze hodnotit

Pravděpodobně Vám byl podvržen odkaz pro hodnocení. Pokud se domníváte, že se jedná o chybu, napište zprávu na info@odpovedi.cz.