Deli

Lídr – jak přesně si toto slovo přeložit do češtiny?

Co znamená, když se o společnosti řekne, že je „lídrem na trhu toho a toho“?

Děkuji.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Nejsem jazykovědec, ale je to nejspíše odvozeno od anglického slova Leader (lídr se to vyslovuje) a znamená to vůdce,vedoucí, představitel

Zdroj: http://slovnik­.seznam.cz/en-cz/word/?q=le­ader&id=b-w2pLuIdsE=

Další odpovědi
Ella

vůdce

hanulka11

tahoun, osobnost v čele té společnosti

Ponytail

Vedoucí společnost na trhu. Patrně tedy s největším tržním podílem.