Avatar uživatele
hanulka11

Lidičky, prosím, čím by to mohlo být?

Na trávníku se udělaly tmavší zelené kruhy asi 10cm široké -kola jsou tak 5m v průměru a v těch tmavých kruzích rostou žampiony.Už se to tak děje asi 3 roky za sebou. Vrtá mi hlavou čím to je , protože celou dobu je trávník pěkný stejně zelený a v této době jsou znatelná tmavší kola.
Doplňuji:
Není to moje zahrada ,je to místní plocha trávníku- takže ji nevápním, určitě v okolí žádné žampiony nikde nerostou , trávník se seká pravidelně a udržuje se , jestli tu přisávaj ufoni nikdy jsem neviděla /hihihi/ ,dívám se na něj denně z okna .
Takže … prostě příroda to tak zařídíla a nebudu o tom asi dál dumat.
Ale žampionky jsou fajn .

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? anonym, anonym před 4664 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Nejsem kozel,tedy zahradník,ale zeptám se: kdy jsi naposledy vápnila trávník?

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Nepřistáli ti tam ufoni?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
mosoj

Nečekejte žádný zázrak. Na zahradu jste si někdy v minulosti zanesla spóry žampionů.
A za nějakou dobu podhoubí dorostlo do období plodnosti.

Jak se říká houby rostou do kruhu. Ony ty houby ve skutečnosti do kruhu nerostou, ale podhoubí roste z jednoho bodu do kruhu na všechny strany.
A když se sejdou příhodné klimatické podmínky a zralost podhoubí najednou nám na zahradě rostou houby.

Ta tmavá barva trávy znamená, že to trávě nevadí a naopak ji to nějak prospívá. Zřejmě je zde jistá symbióza houby a trávy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Ja odpovim zase blbosti – jak je u me zvykem. Ale : Ja mam to same. Jen bez zampionu. ! Na normalni trave mi rostou kolecka jetelicku. Ale strasne husty a krasne zeleny.
Ale jdu se podivat. Mozna jsou pod nimi ty zampionky. 🙂 -iv-

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
HOMER

První co mně napadlo je,že pod tím může být starý pařez,žampiony se na pařezech normálně pěstují (aspoň co jsem slyšel) a ty kruhy to naznačují,jinak mně napadá snad jen UFO 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
chudst

Mwahahaha, hanulko11, vase zahrada byla vyvolena. V 12.12.2012 ve 12 hodin a 12 minut pristanou na vasi zahrade mimozemstane! Gratuluji!


No dobre, nic chytrejsiho me nenapadlo, pardon, proto to davam do diskuze xP

před 4664 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
chudst

Ale je to zajimave. Snad nekdo odpovi.

před 4664 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

Moc by mě to zajímalo, je to pro mne nevysvětlitelná záhada , dnes jsem žampiony otrhala ,budou znovu – ale ty kruhy už zůstanou do zimy .

před 4664 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

Moc zdravím Miroslava

před 4664 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
hanulka11

Hlavní je že tam nikdo nevenčí psy to je zakázané

před 4664 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek