redy

Líbí se vám když někdo odpoví takhle?

Na něco se zeptáte a on odpoví – já to vím, ale nemůžu si vzpomenout.
A takhle vám odpoví během hovoru třeba několikrát.
O čem to svědčí?
Že má sklerózu?
Nebo to neví,ale proč to potom neřekne že neví.

Nejlepší odpověď
anonym

Víte, nám, kterým je už přes …sát se to stává, takže já raději řeknu , že si nemohu vzpomenout, ale během rozhovoru mně třeba už naskočí správná odpověď a odpovím správně.A takhle to beru i u svých besedníků.Zkrátka už nám pamět neslouží, ale stačí cvaknou na nějaký shodný impuls s otázkou a hned mě napadne odpověď.
Zrovna tak je to i tady na ODPOVĚDÍCH.Odpovím, jdu dělat něco jiného a napadne mně buď správná odpověď či, že jsem mohl odpovědět jinak.
Ono se zbytečně neříkalo za komunistů, že nejvíce odpovědí napadne každého člověka na schodech až když odchází ze schůze či nějaké porady.

Další odpovědi
anonym

Nechce vypadat jako nevzdělanec…
Vypadá ale jako blbec…
😉

beer

Mně se to nelíbí, ale bohužel stává velmi často přímo mně. Většinou u názvů rostlin, hmyzu atd. Dřív jsem znal celou řadu názvů i v latině a teď si kolikrát nevzpomenu ani na název český, děs.. Třeba vím různé další informace, ale název ani ťuk a jako ten největší blbec si připadám hlavně sám. Ono to sice občas během chvilky naskočí, ježe jindy třeba až druhý den. Pokud se mně to stává jen při toulkách v přírodě a jsem sám, zuřím. Jenže když se mně někdo přímo zeptá, to bych tam nejraději nebyl )) Je to zkrátka tím, že člověk stárne (letos 65) v kombinaci s malou trénovaností paměti. Dříve jsem venku cosi zkoumal každou volnou chvilku, hodiny týdně a teď už jen občas..
Proto jsem i k ostatním tolerantní – pokud ale někdo pouze kecá, během jeho několika dalších vět to většinou praskne.

led

Jééé, ja to tiež viem, ale nemôžem si práve spomenúť…
…ano stáva sa to, ale na to mám dobrý liek, nerozmýšľať ďalej nad tou otázkou, hovoriť zatiaľ o inom, po čase sa odpoveď vynorí z hladiny spomienok a v celej svojej sláve. Stalo sa mi podobné nedávno, Tiež som si nevedela spomenúť, zmenili sme trochu tému a po chviľke zo mňa vyletela odpoveď na neznámu otázku, ako tu niektorí hovoria „mimo mísu“, prirodzene do práve hovorenej témy. Podvedomie totiž pracuje neustále, aj keď sa problémom priamo nezaoberáme.

zzzzz

Tak já jako že třeba vím, ale nepamatuju si detail.
Zrovna včera se mi to stalo u otázky na exekuci, vím jak to je, jen jsem si nevzpomněla délku prekluzivní lhůty. Tak jsem napsala jen to co vím.

A co nevím já, to ví přítel na síti Google!!! Ještě v něm ale umět hledat 🙂

annas

Nesmysl je odpovědět – nemůžu si vzpomnět, stejně tak nevím.

Lepší je v obou případech mlčet. 🙂

annas

Samozřejmě v ústním rozhovoru je to jinak, reaguji, ale na Odp. neodpovídám. 🙂

Často se zde řídím slovy: Mlčím, protože nevím, ale často mlčím i kvůli tomu, protože vím své. 🙂

anonym

A víš, že já nemlčím.Raději se přiznám, že to nevím, protože každý člověk nemůže vědět všechno.A tohleto vyžaduju od svých spolubesedníků.Buď odpovíš, že nevím, a to je pro mně dostačující odpověď, ale nějaké vykrucování a mlčení NEUZNÁVÁM.
Jak vidím ,ale tvoje pravidlo FUNGUJE U NAŠICH POLITIKŮ, což je pak pro celý národ špatná vizitka a podle toho si pak udělám názor na toho kterého politika.