Horst

lenovo – funkce OneKey Recovery

mate nekdo zkusenosti s touto funkcí?…chci „preinstalovat“ notas a zajimalo by me, jestli se mi smazou vsechna data…popr. jak je zalohovat, aniz bych je prenasel na externi hdd…dekuji

Nejlepší odpověď
Hlada

Odpovím trochu OT. Záloha na stejném disku je stejná, jako nosit náhradní klíče na stejném kroužku v jedné kapse. Ať se funkce obchodně jmenuje jakkoli, je to volovina. Záloha vždy patří na jiné médium.
Pokud máte tak vážnou závadu, že musíte systém přeinstalovávat, tak raději data překopírujte na externí a disk naformátujte. Z hlediska možné poruchy je to bezpečnější, než vytvářet nový oddíl na stejném disku.

Další odpovědi
Sůwa

Shodou okolností se od rána zabývám stejným problémem, jen o to těžším, že mám netbook a budu muset použít externí mechaniku. Mám k dispozici pouze manuál a ten můžu neskenovat a poslat. Pokud jsem to správně pochopila, je to právě aplikace k zálohování dat a lze ji používat i bez spuštění OS.