JájsemRaibek

Leknín se na noc zavírá?

Mám v jezírku leknín. Když jsem přišel, byl krásně otevřený a než jsem šel domů, byl už zavřený. To se mě lekl nebo se na noc zavírá?

Nejlepší odpověď
johana 56

Lekníny kvetou v závislosti na počasí, zpravidla ve 2–3 vrcholech od června do října (mimořádně vykvetou od dubna do listopadu).
Květy se obvykle rozevírají mezi 8–11 hodinou, zavírají se mezi 15–17 hodinou, v závislosti na počasí, odrůdě a dalších okolnostech.

http://www.ces­kykutil.cz/zah­rada/okrasna-zahrada/lekniny

Další odpovědi
Nuk nuk

Záleží na druhu leknínu. Některé jsou denní a ty se na noc uzavírají. Existují naopak „noční“ lekníny, které se rozevřou při soumraku.